Wiemy jak Beata Sadowska urządziła pokoje swoich synków. Zobaczcie!

Wiemy jak Beata Sadowska urządziła pokoje swoich synków. Zobaczcie!
fot: Mat. prasowe Pinio zobacz galerię

Jak urządzić pokoje dla dwóch braci jeśli jeden ma niespełna 12 miesięcy, a drugi trzy i pól roku? By jednocześnie  stworzyć wspólną przestrzeń do zabawy ale też zapewnić indywidualne potrzeby? Znana dziennikarka Beata Sadowska, mama dwóch chłopców znalazła świetny sposób i pokazała jak urządzić pokoje atrakcyjne i jednocześnie bezpieczne dla dwóch małych chłopców.

Beata Sadowska urządzając pokoje swoich synków zwracała uwagę na  funkcjonalność i bezpieczeństwo –  meble muszą być nie tylko ładne ale również praktyczne. Liczy się trwałość i gotowość do służenia swoim małym, ale wymagającym, użytkownikom przez wiele lat. Szuflady powinny być pojemne oraz wyposażone w system cichego zamykania. Ważna jest też prywatność – bo dzieci również potrzebują przestrzeni, która będzie tylko dla nich. Świetnym pomysłem okazało się przeznaczenie dla synków sąsiadujących ze sobą pokoi, połączonych przesuwnymi drzwiami. Znaczenie ma także kolorystyka mebli – im jest bardziej neutralna tym przetrwa więcej fascynacji nowymi bajkami i ich bohaterami  - co wiąże się z często pojawiającymi się nowymi dodatkami dekoracyjnymi.

Pokój chłopca z motywami motoryzacyjnymi

Do pokoju starszego synka Beata Sadowska wybrała meble zaprojektowane z myślą o wieloletnim użytkowaniu. W pokoju pojawił się tapczanik – za którym chłopiec wprost przepada, regał na książki, szafa i biurko. Jest więc wszystko co pozwala zorganizować przestrzeń, umożliwia odpoczynek, przechowywanie i daje dużo miejsca do zabawy. Białe meble z szarym wykończeniem tworzą neutralną bazę dla szybko zmieniających się dziecięcych pomysłów i zainteresowań, niosących ze sobą zmianę kolorystyki w pokoju. Dywan z wzorem dynamicznych czarno – białych zygzaków wytycza przestrzeń do zabawy. Chłopiec chętnie dzieli się nią z młodszym bratem. Co ciekawe, lubi też spędzać czas u niego – dziecięca wyobraźnia pozwala dostrzec w komodzie z przewijakiem …ściankę wspinaczkową!

Czytaj też: Zobacz jak urzadziła pokój dla córki Dorota Gardias


Pokój dla chłopca w stylu skandynawskim
fot: Mat. prasowe Pinio

Pokój młodszego chłopca  pod znakiem misiów i gwiazdek

Pokój młodszego z braci wyposażony jest w łóżeczko z zaokrąglonymi rogami, zapewniającymi bezpieczeństwo, a oryginalna sekwencja otworów między szczebelkami wprowadza nowoczesny i świeży styl. Skrzynia wraz z koszem na zabawki są zarówno elementem wystroju jak i wygodną przechowalnią zabawek. Komodę z przewijakiem docenia także starszy brat – lubi się po niej wspinać – dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Mama uważnie wybierała także wyposażenie łóżeczka tworzące przytulny i bezpieczny azyl.

Pokój dla chłopca w stylu skandynawskim
fot: Mat. prasowe Pinio
Styl marynistyczny - pomysłowe łóżko
camera

Pokój dziecięcy w stylu marynistycznym: aranżacja pokoju dla chłopca

LISTA ZAKUPÓW

Naklejka na ścianie w pokoju chłopca
camera

Modny pokój chłopca w stylu skandynawskim: pomysły, meble, dodatki, wnętrza

LISTA ZAKUPÓW