Urządzamy » Forum
majumaj
5 miesięcy, 2 tygodnie temu przez majumaj
U mnie np. przy sztruksie zamrażanie nic nie dało. Może gdyby ciekłym azotem...
papaja123
10 miesięcy, 3 tygodnie temu przez papaja123
Zamrażanie! Zdecydowanie. Nie wydłubujcie na sucho gumy, bo zniszczycie materiał. Jeśli nie możecie czegoś włożyć do zamrażarki (ma jednak ograniczoną pojemność) to kostki lodu poukładać na miejscu, gdzie jest guma. Odczekać i potem można wyskrobać gumę. Sprawdzone na własnym przykładzie.
Goscislaw
11 miesięcy, 1 tydzień temu przez Goscislaw
Kiedyś próbowałem, ale nie wyszło, szukam innego sposobu :?
2 lata temu przez tissana Zdecydowanie zamrażanie ;-) Sprawdziło się na jeansach (nie pytajcie, jak to się stało), to na obrusie też powinno Tylko jeśli obrus ma nadruk, taki wypukły i lekko błyszczący (nie mam pojęcia, jak to się fachowo nazywa), to trzeba uważać, bo czasem wzorek schodzi razem z resztkami gumy
0sweetness0
2 lata temu przez 0sweetness0
Potwierdzam ,że sztuczka z zamrażaniem jak najbardziej się sprawdza

To już chyba lepiej potraktować gumę niską temperaturą niż na na przykład rozpuszczalnikiem. Nie ryzykowałabym obrusem, szczególnie odświętnym. Najlepszym sposobem jest po prostu zadbanie na tego typu imprezie by nie było gum dożucia
Latika
5 lat temu przez Latika
A jakby drania rozpuścić?;) ja tez nie słyszałam o zamrażaniu gum do żucia, ale kiedyś na jednej siadłam;) i mama powiedziała, żebym ją rozpuściła rozpuszczalnikiem. Oczywiście nie ze wszystkimi tkaninami można tak zrobić, bo są delikatne i mogłyby tego zabiegu nie wytrzymać. Ale spodnie dały radę. Potem trzeba wyprać w wysokiej temperaturze i powinno nie być śladu. Spróbuj gąbeczką po samej gumie, jak najmniej po obrusie.
dorotka
5 lat, 5 miesięcy temu przez dorotka

A ja poraz pierwszy słyszę o takiej metodzie ,warto wiedzieć bo napewno przyda się na przyszłośc
misiunia.52
5 lat, 5 miesięcy temu przez misiunia.52
Josev33 znam tylko tę co TY czyli zamrażanie, skuteczna jest. Małe rzeczy wkładam do zamrażalnika a np na dywan kładę kostki lodu i co jakiś czas zmieniam aż do skutku

pozdrawiam
dorotka
5 lat, 5 miesięcy temu przez dorotka

1 2

Odpowiedź

Przepraszamy, musisz się zalogować aby dodawać posty.

Kolor ścian w pokoju rodziców i dziecka
Witam. Mam dość duży pokój, ale służy nam za sypialnię, pokój dzienny i pokój 3-letniej córki. Przymierzam się do malowania i chciałabym...
Aleksandra Bezpłatne porady wnętrzarskie
SĄ Z NAMI
wszyscy użytkownicy: 12613 osób
  • zobacz wszystkie wpisy
  • załóż bloga
Czy przesypiamy jedną trzecią życia?
Czy przesypiamy jedną trzecią życia?

Podobno spędzamy w łóżku jedną trzecią życia. Zgadzasz się z tym? Też lubisz długo sypiać? W magazynie "M jak mieszkanie" (nr 11/2013) podpowiadamy, jak ładnie urządzić sypialnię oraz znaleźć...