Wnętrza mieszkania w stylu vintage w warszawskiej kamienicy (12 - zdjęć )

Podobno stare wnętrza mają duszę. W przypadku mieszkania w kamienicy, które zamierzało kupić młode małżeństwo na pierwszy rzut oka nie można było jej dostrzec. Dobre wrażenie robiła zielona okolica, spokojna uliczka z dala od zgiełku Francuskiej, ale nie samo  lokum. Było bardzo zniszczone. Duży metraż, 81 m 2, wykorzystywano jako biuro. Właściciele wiedzieli, co lubią i jaki efekt chcą osiągnąć. Wiedzieli też z kim – zaprzyjaźnioną architektką Ewą Naporowską, dla której był to jeden z pierwszych projektów. Znała klientów, więc doskonale czuła, czego potrzebują.

Projekt wnętrz mieszkania w stylu vintage w warszawskiej kamienicy

Właściciele mieszkania cenią rzeczy vintage, z ciekawym rodowodem. Lubią otaczać się sentymentalnymi detalami, cenią eklektyczne połączenia. Ich życie jest wypełnione sztuką. Ale jeszcze ważniejsza jest miłość do synów, którym chcieli stworzyć idealne warunki. Projektantka wymyśliła zatem bazę, do której mogą przez kolejne lata dobierać nowe elementy. Mieszkanie wymagało wielu zmian. Aby je przystosować dla czterech osób, potrzebny był remont łazienki, renowacja podłogi z nadzieją zachowania dużej ilości parkietu istniejącego. Po ocenie technicznej okazało się, że instalacje są do przerobienia. Wymiany wymagały okna. Taki sam los podzieliły tynki. Aby uzyskać dwie sypialnie, konieczne były zmiany w instalacji wodno-kanalizacyjnej. Dawna kuchnia stała się sypialnią właścicieli. Nowa, po połączeniu z salonem przez cały dzień wypełniona jest słońcem. To ulubiona część mieszkania domowników. Ma to coś, co sprzyja byciu razem.

fot: Maria Miklaszewska ,Martyna Rudnicka

Salon jest miejscem wypoczynku i pracy. Dla architektki dużym wyzwaniem było zmieszczenie w nim pokaźnego księgozbioru właścicieli. Drewniane regały są bardzo drogie, więc Ewa Naporowska zaproponowała rzadko spotykany we wnętrzach materiał – lakierowaną w macie płytę OSB. Nad drzwiami pamiątka – obrazek odziedziczony po pisarzu Adolfie Rudnickim.