Eklektyczne wnętrza mieszkania: harmonia różnorodności (6 - zdjęć )

Eklektyczne wnętrza mieszkania: harmonia różnorodności
zobacz galerię powrót fot: EG Projekt - Architekt Ewelina Golinowska

Projekt 94-metrowego mieszkania w Pruszkowie został zrealizowany we współpracy z pracownią architektoniczną EG Projekt. Jasne i przestronne wnętrze z wysokimi stropami i dużymi oknami stało się idealnym tłem dla eklektycznej mieszanki stylistycznej. Meble i dodatki z różnych epok tworzą ciekawą aranżację kuchni.

Eklektyczne mieszkanie: wokół stołu

Wchodząc do salonu, pierwszym rzucającym się w oczy elementem jest duży stół na masywnych, toczonych nogach w ciemnym kolorze. Ustawione wokół niego różne modele krzeseł stanowią eklektyczną oprawę. Sprzęty łączy stylistyka retro, kojarząca się z meblami z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Aranżację strefy jadalnianej wieńczy industrialna, czarna lampa.

Eklektyczne mieszkanie: kuchnia z pomysłem

Kuchnia jest otwarta na salon. Na wykończenie podłogi projektantka wybrała czarno-białe płytki ułożone w karo i otoczone czarną bordiurą. Duża ściana pod skosem, na której znajdują się styklowe meble kuchenne z szarymi frontami, została pokryta białą cegłą. Oprócz charakterystycznej faktury stanowi ona kontrast dla ściany przyległej, pomalowanej czarną farbą tablicową. Płaszczyzna czerni jest duża, ale dzięki dobremu doświetleniu, nie przytłacza ona wnętrza, ale wydobywa i podkreśla jego detale, takie jak trzy miedziane lampy wiszące nad wyspą kuchenną.

Eklektyczne mieszkanie: wypoczynek w dobrym stylu

Część wypoczynkowa również charakteryzuje się eklektycznym stylem. Popielata sofa na toczonych nóżkach oraz retro fotel w delikatne prążki są konsekwentnym nawiązaniem do części jadalnianej. To samo dotyczy chromowanej, industrialnej  lampy podłogowej. Dodatkowo na ścianie w ciemniejszym odcieniu szarości znajduje się główny bohater pomieszczenia – stary kredens w stylu art deco. W całym mieszkaniu zastosowano szare listwy przypodłogowe oraz drzwi w tym samym kolorze, co stanowi spójną kontynuację zamysłu kolorystycznego. Autor projektu: www.egprojekt.pl

Zobacz też: Eklektyzm w aranżacji wnętrz >>>