Mieszkanie w zabytkowej kamienicy: wnętrze w stylu vintage (10 - zdjęć )

Projekt wnętrza 120-metrowego mieszkania w Szczecinie wykonała pracownia projektowa Loft Kolasiński. Projekt obejmował renowację i przebudowę mieszkania w zabytkowej kamienicy z 1907 roku zlokalizowanej na skraju parku.

Wnętrze w stylu vintage: klimat kamienicy

Stylistyka wnętrza utrzymana jest w duchu vintage. Oryginalne, drewniane podłogi zastane w mieszkaniu, poddano renowacji. Odrestaurowane zostały także wszystkie elementy sztukateryjne we wnętrzu. Subtelne zdobienia ścian i sufitu stanowią kontrastowe zestawienie z wyrazistymi meblami z czasów PRL-u. By dodatkowo podkreślić klimat i wzmocnić wrażenie przestronności wnętrza kamienicy, projektanci postawili na białe ściany w całym mieszkaniu.

Wnętrze w stylu vintage: perełki designu

Oświetlenie wnętrza stanowią lampy z lat 30. i 50. XX w, pochodzące z Polski, Czech, Włoch i Francji. Dywan w salonie zaprojektowany został w latach 60 przez Antonina Kybala. Jego żywy, czerwony odcień dodaje charakteru całemu wnętrzu. Wypoczynkowe, drewniane meble w salonie to projekt Grete Jalk. Komody zaś zaprojektował Rajmund Teofil Hałas w latach 50. Łóżko to autorski projekt pracowni Loft Kolasiński, wykonane zostało z drewna dębowego wykończonego olejem. Dodatkowo, w sypialni jako dekoracja, został wykorzystany francuski afisz uliczny filmu „Matador” Pablo Almodóvara z 1986 roku.

Autor projektu: www.loft-kolasinski.pl

fot: Karolina Bąk

Stylistyka całego wnętrza utrzymana jest w duchu vintage.