Retro w salonie w kamienicy (5 - zdjęć )

Retro elementy w aranżacji salonu, umiejętnie zestawione ze współczesnymi sprzętami, stworzą samodzielną i bardzo indywidualną, nową jakość w aranżacji stylowego wnętrza kamienicy.

Retro w salonie w mieszkaniu w kamienicy

Wysokie wnętrza przedwojennej kamienicy dają zupełnie inne pole do popisu w aranżacji salonu, niż regularnej wysokości mieszkania w bloku. Wysokie i dające dużo światła okna oraz jednolicie białe ściany salonu w kamienicy optycznie wypełniają wnętrze ogromem światła. Salon w kamienicy jest więc jak jasna, biała kartka, którą wystarczy wypełnić barwnymi elementami i dekoracją. Z uwagi na historyczną wartość mieszkania w kamienicy, warto pójść za ciosem i jako elementy wystroju i dekoracji wnętrza salonu postawić na meble vintage, które podkreślą współczesny eklektyzm wnętrza. Lekkie stoliki na toczonych nóżkach z fornirowanym blatem, nadstawki i szafeczki nocne w nowej funkcji gazetownika czy choćby stojące lub wiszące kwietniki. Przemieszane ze współczesnym wzornictwem elementy wystroju salonu w stylu retro i vintage dodadzą mu pazura i przypomną najlepsze rzemiosło minionych dekad.

Ten retro salon w kamienicy wyposażono w kolorowe krzesła, niewielki stolik kawowy i drewniany stół. Całość na tle uroczej podłogi w jodełke wygląda stylowo i z charakterem.