Antyki w mieszkaniu z małą kuchnią (3 - zdjęcia )

Antyki w mieszkaniu z małą kuchnią wcale nie muszą wyglądać ciężko. Umiejętnie wyeksponowane na stonowanym tle, z zapewnionym wizualnie "powietrzem" w aranżacji, zyskają nowe, świeższe oblicze.

Antyki w małej kuchni

Antyki w małym mieszkaniu spełniać muszą czesto także inne niż pierwotnie funkcje. W aranżacji mieszkania z małą kuchnią zabytkowe stoliki czy rozkładane stoły pełnić mogą zarówno funkcję mobilnej wyspy kuchennej, dodatkowego blatu na oświetlenie lub ekspozycję owoców czy też stołu jadalnianego. Jednolicie białe ściany, gładkie i jasne fronty zabudowy małej kuchni, nieosłonięte okno i spektakularne lustra dodadzą wnętrzu światła - tak niezbędnego przy współczesnym eksponowaniu antyków. Fornirowane meble zabytkowe nie nadają się do przesadnej eksploatacji w kuchni, dlatego warto je traktować ze szczególną czułością (choć nie do przesady). Zabezpieczane regularnie olejem lnianym nabiorą nieco odporności przed zanieczyszczeniami i zachlapaniem, a odsunięte nieco od przestrzeni roboczej małej kuchni wzbogacą estetycznie aranżację całego wnętrza.

Antyki w mieszkaniu z małą kuchnią nie muszą wyglądać ciężko. Jedlolita biel ścian i frontów kuchennych zdecydowanie odciążyła masyw drewnianych mebli. Fot. M. Bykowski