Biały kolor we wnętrzu w wersji total look. W stylu nowoczesnym i w stylu romantycznym. Który wolicie?

2014-09-02 19:07

Biały kolor we wnętrzach w wersji total look. Czy biały kolor lepiej wygląda we wnętrzach w stylu nowoczesnym czy w stylu romantycznym? A może tu, i tu? Biały kolor we wnętrzach cały czas jest bardzo modny, teraz ma się pojawiać nie tylko w dodatkach, ale wszędzie. Wnętrza, jak zwykle, podążają za modą ubraniową.

Spis treści

  1. Biały kolor we wnętrzach: styl nowoczesny
  2. Białe wnętrza w stylu romantycznym

Czy projekty wnętrz w kolorze białym w wersji total look mogą być ciepłe i przytulne? Biały kolor odbierany jest zazwyczaj jako chłodny. Jeśli boimy się w aranżacji wnętrza efektu zimnego laboratorium, wybierzmy któryś odcień z palety złamanych bieli. A bogactwo faktur białych tkanin, posadzek, ścian itp. dopełni reszty aranżacji wnętrz w białym kolorze tak, że na pewno nie będą nudne i zimne. Biały kolor mimo, że wydaje się trudny w utrzymaniu jest niezwykle popularny we wnętrzach w stylu skandynawskim i flamandzkim. Biały kolor umożliwia w tych wnętrzach grę światła wpadającego przez duże, zawsze czyste i niczym nie zasłonięte okna. A więc modna na białe wnętrza trwa już dość długo.

Biały kolor we wnętrzach: styl nowoczesny

Białe wnętrza w stylu nowoczesnym zaaranżowane w jednym kolorze są bardzo efektowne i stylowe, ale trudne do zrobienia. Jeśli chcesz mieć białe nowoczesne wnętrza w swoim mieszkaniu, pamiętaj że wszystko elementy muszą być perfekcyjnie dobrane i wykończone. Odcień bieli użyty w aranżacji wnętrza powinien być ten sam, różnice mogą pojawiać się w fakturach materiałów. Wiadomo, że ten sam odcień koloru białego na powierzchni matowej i z wysokim połyskiem będzie się różnił. Wielu z nas na pewno obawia się, że kolor biały we wnętrzach w stylu nowoczesnym będzie niefunkcjonalny i zimny. Dobry projekt wnętrza w kolorze białym zadba o to, by odpowiednie materiały były wykorzystane w odpowiednich miejscach. By lakierowany na wysoki połysk biały mdf znalazł się na frontach szafek kuchennych, bibliotece czy w łazience, ale nie na blacie stołu kuchennego. Nowoczesnym materiałem wykorzystywanym we wnętrzu w stylu nowoczesnym, na posadzce, może być oprócz bielonego parkietu żywica poliuretanowa, która nie jest droga w aplikacji. Biała podłoga żywiczna będzie jednak trudna do utrzymania w czystości w miejscach stałej i nasilonej komunikacji, tak więc w holu lepiej sprawdzą się białe płytki ceramiczne lub kamień. Elementem ocieplającym wnętrza w stylu nowoczesnym w kolorze białym będą tapety na ścianach z wzorem biało-białym, tzn. na białym matowym tle pojawia się błyszczący, metaliczny, ale też biały wzór (lub odwrotnie). Nie zapominajmy o oprawach oświetleniowych w kolorze białym, które będą wisienką na torcie w białych wnętrzach.

Białe wnętrza w stylu romantycznym

Biały kolor we wnętrzach w stylu romantycznym kojarzy nam się z białymi meblami tapicerowanymi, tkaninami: zasłonami, narzutami czy dywanami. Reszta mebli jest w różnych odcieniach drewna, bądź przecierana na biało. We wnętrzach w stylu romantycznym w kolorze białym łatwiej jest o uzyskanie efektu ciepła i przytulności. Możemy tu wykorzystywać duże ilości poduszek od gładkich jedwabnych, przez wełniane i bawełniane aż do uwielbianych włochaczy. Możemy wieszać w oknach białe zasłony i koronkowe czy szydełkowe firanki. Podłogi z bielonego, przecieranego drewna też wprowadzają domowe ciepło. Wnętrza w stylu romantycznym w kolorze białym to nie jeden odcień bieli. I to nie za sprawą tylko różnicy faktur, ale dlatego, że ten styl polega właśnie na łączeniu złamanych bieli z kroplą beżu, szarości, błękitu, fioletu, zieleni czy różu. W sypialniach idealnie sprawdzą się romantyczne łóżka z białego metalu, czasem przesłonięte białymi delikatnymi moskitierami. Projekt wnętrza w kolorze białym w stylu romantycznym czy w stylu nowoczesnym jest na pewno dużym wyzwaniem, wymagającym niezwykłej konsekwencji. Jednym niedobranym elementem można łatwo zniczy misternie tkana całość. Tak jak wnętrza w stylu nowoczesnym powinny mieć od razu zaplanowane wszystkie elementy wnętrza, z niewielka możliwością zmiany dla dobra projektu, tak wnętrza w stylu romantycznym mogą powstawać latami i ewoluować.

Nasi Partnerzy polecają