Kolor granatowy we wnętrzach skandynawskich? Jeszcze kilka lat temu trudno byłoby w to uwierzyć. Jednak wyrazistość granatu oraz to, że świetnie komponuje się ze skandynawską paletą barwną (biel, beż, szarość, pastele), odpowiadają za jego olbrzymi sukces we wnętrzach inspirowanych północą.

Kolor granatowy we wnętrzach skandynawskich: jak go wprowadzać?

Granat jest barwą mocną, ciemną, wyrazistą i chłodną. Wydawać by się mogło, że w lekkich oraz pełnych światła aranżacjach skandynawskich nie zagrzeje swojego miejsca. Tymczasem prosty, wysmakowany design z północy świetnie czuje się w granatowej oprawie lub na granatowym tle. Jak wykorzystać ten piękny kolor w wystroju skandynawskim?

Granatowe meble: najczęściej są to sofy i fotele. Na jasnym tle, typowym dla stylu scandi, w pełni ujawniają swój urok. Nie warto się też bać sof czy foteli obitych eleganckimi materiałami (plusz). Nutka glamour zawsze jest mile widziana we współczesnych wnętrzach inspirowanych Skandynawią.

.. Styl skandynawski – inspiracje – GALERIE ZDJĘĆ >>>

Granatowe ściany: znakomite tło dla drewna, bieli, szarości, a także modnych w tym sezonie barw, takich jak róż, miedź czy złoto. Oprócz granatu triumfy święci kobalt – jeszcze cięższy optycznie, głębszy oraz bardziej elegancki.

Granatowe dodatki i ozdoby: mogą to być poszewki na poduszki, narzuty, wazony, świeczniki, szkło dekoracyjne, grafiki i inne dekoracje ścienne. Trend tym bardziej ciekawy, że projektanci wnętrz uwielbiają wprowadzać niebieskie akcenty do stonowanych kolorystycznie wnętrz.

.. Modne szkło użytkowe. Zobacz, co jest na topie! >>>

Granat a inne kolory stylu skandynawskiego

Granat tworzy mocny, przyciągający wzrok duet kolorystyczny z bielą. Takie zestawienie jest zresztą typowe dla lekkiego, rześkiego i eleganckiego stylu marynistycznego. Jeśli interesuje nas wystrój skandynawski w wersji eleganckiej, dodajmy do granatu róż, bordo, złoto albo kolor miedziany. Inny wysmakowany duet z granatem stworzą zarówno szarość, jak i beż. Można też eksperymentować z brązem (np. ciemne drewno mebli), ale róbmy to rozważnie, tak by wnętrze nie było za ciemne.

Kolor granatowy we wnętrzach: GALERIE ZDJĘĆ