Jakie są modne kolory ścian i wnętrz na rok 2013? Dobrze dobrane kolory ścian są niezbędne, aby stworzyć wspaniałe wnętrze. Kolor ścian decyduje o charakterze wnętrza, może uwydatnić jego zalety i stworzyć wizualne ukojenie. Radość, zachwyt, poprawa nastroju, balsam dla duszy, pokrzepienie to odczucia, które mają wywoływać kolory ścian 2013. Malowanie ścian to wyzwanie. Poznaj jakie są najnowsze trendy i jak wkomponować modne barwy: kolory ścian inspiracje.

KOLORY ŚCIAN 2013: ispiracje

Kolory ścian 2013 uwzględniają pełną różnorodność, łączą naturalne zielenie z domieszką błękitu, z cieplejszymi żółciami, z tonami jasnozielonymi. Propozycje kolorów 2013 na pewno nie nudzą oczu - są naturalne, nietypowe, inspirujące do zmian. Pomysły na kolory wnętrz odzwierciedlają współczesne szybkie tempo życia, tworząc jednocześnie subtelną, swobodną atmosferę. Nowe kolory ścian działają oczyszczająco i relaksująco.

KOLORY ŚCIAN: szafir, odcienie niebieskiego i błękitu

Kolor roku 2013 to przede wszystkim głęboki błękit. Szafir to numer jeden w tym sezonie, wyrazisty kolor, który działa pobudzająco, energetyzując na nas i nasze pomieszczenie. Błękit kolor ścian daje poczucie spokoju, stabilności, uspokaja. Pamiętajmy jednak, że może zdominować przestrzeń. Warto pomyśleć o połączeniu go z jasnymi barwami o podobnym stopniu nasycenia.

KOLORY ŚCIAN: szmaragd

Wśród trendów kolorystycznych modny jest też szmaragd, kolejny odcień niebieskiego. Z ciemnymi meblami stworzy poważny, elegancki duet. Z białymi – świeży i nowoczesny. Powszechnie uznany jest za barwę relaksująca, więc jako kolor ścian idealna jest do salonu.

KOLORY ŚCIAN: szary

W rodzinie chłodnych barw neutralnych na szczególna uwagę zasługuje szary. Ten w odcieniu betonowej ściany najlepiej pasuje do stylu industrialnego lub skandynawskiego. Szary już od kilku sezonów podbija wnętrza i ciągle jest modny.

KOLORY ŚCIAN: fiolet

Fiolet to kolejny modny kolor ścian. Fioletowy jest doskonałym tłem dla drewnianych mebli, kolorowych sprzętów i dodatków z błyszczącej stali. Propozycja dla miłośników wnętrz niebanalnych.

KOLOR ŚCIAN: pastele

Zastrzyk pastelowej wiosennej świeżości to propozycja dla romantyków marzących o przytulnym, radosnym salonie przez cały rok. Jasne barwy sprawią, że pomieszczenie zyska na przestronności.

Zobacz kolory ścian 2013! GALERIA ZDJEĆ