SZARE ŚCIANY: polub te kolory ścian. Jak stosować szare ściany we wnętrzu [ZDJĘCIA WNĘTRZ]

Szare ściany są coraz bardziej popularne. Szary kolor ścian nie kojarzy się już tylko z loftem i betonem, ale z elegnacją i klasyką w aranżacji wnętrza. Radzimy, jak stosować szare ściany we wnętrzu. Szare ściany: jakie meble, jakie dodatki - z czym łączyć te kolory ścian.

Szare kolory ścian są coraz chętniej wybierane do aranżacji wnętrz. Szare ściany stały się bardzo modne, są często wybierane przez projektantów wnętrz, którzy lubią szarości. Powoli szare ściany wypierają beżowe i brązowe odcienie w naszych mieszkaniach. Czy lubicie szare kolory ścian? Wiele osób, nawet jak im się podoba szary kolor ścian, boi się tak pomalować ściany we własnym mieszkaniu, obowiając się, że wystrój wnętrza będzie ponury. Podpowiadamy wam jak umiejętnie stosować szare kolory ścian we aranżacji wnętrz. W galerii: inspirujące zdjęcia wnętrz z szarymi ścianami.

Szare ściany: jak łączyć z innymi kolorami

Szare kolory ścian mogą mieć różny odcień. Jeśli mamy jasne, słoneczne wnętrze możemy pokusić się o pomalowanie np. jednej ściany w ciemniejszym odcieniu szarości. Jeśli natomiast pokój, w którym chcemy mieć szare ściany jest ciemny, słabo doświetlony wybierzymy jasny odcień. Szary kolor ścian warto łączyć z innymi barwami. Szare ściany doskonale pasują do pastelowych odcieni: pudrowego różu, mietowego, cytrynowego. Takie zestawienia kolorów ścian we wnętrzu sprawią, że wystrój będzie ciepły, przytulny, wesoły. Natomiast jeśli szare ściany połączymy z bielą, beżem, brązem sprawimy, że aranżacja wnętrza będzie elegancka, klasyczna, z klasą.

Szare ściany: jakie meble i dodatki

Przy szarych ścianach ważne są meble i dodatki. Do szarego koloru ścian świetnie pasują białe meble, stalowe wykończenia, szare obicia kanapy i foteli. Dobrze też będzie się łączym z kolorem szarym - błękit i róż. Dodatki we wnętrzu z szarymi kolorami ścian odgrywają bardzo ważną rolę. One często nadają stylu. Każda zmiana kolorystki dodatków pozwoli odmienić wystrój wnętrza. Do szarego koloru ścian pasują także srebrne i metaliczne dekoracje, np. ramy luster, wazony, kinkiety czy lampy stojące.

Więcej: paleta kolorów - sprawdź jakie odcienie pasują do szarego >>>