Białą kuchnia najczęściej jest cała utrzymana w bieli, w stylu total look. Białe są meble, podłogi, a czasem nawet dodatki. Ale taka aranżacja kuchni może wyglądać nudnie i zbyt sterylnie, dlatego warto ją przełamać jedną wybraną barwą. Dodatki w czerwieni, fiolecie, czy nawet czerni nadadzą białej kuchni interesującego charakteru. Jednak czasem biała kuchnia to tylko białe szafki, podkreślone kolorową bazą.

Biała kuchnia: ponadczasowy mocny trend

Biała kuchnia to mocny trend już od kilku lat. Taka aranżacja kuchni zazwyczaj pojawia się we wnętrzach nowoczesnych, w towarzystwie stali, betonu albo drewna. Ale biała kuchnia pojawia się także w wersji skandynawskiej i bardziej przytulnej.

Kuchnia urządzona w bieli będzie wydawać się większa niż jest w rzeczywistości, dlatego najczęściej spotykamy taką aranżację w małych pomieszczeniach.

Łączymy faktury w białej kuchni

Biała kuchnia w projekcie ma białe szafki – to najczęstsza opcja. Bardzo ciekawie i nowocześnie wyglądają białe fronty z połyskiem, które doskonale łączą się z aluminiowymi dodatkami w kuchni (okap, lodówka), ale także z mocnymi kolorami – czerwień i niebieski, jak na przykład kuchnie w naszej galerii. Drewno, które równie często pojawia się w białej kuchni, leży standardowo na podłodze, ale równie często na ścianach. Taka aranżacja ociepla białe kuchnie i nadaje im przytulności. Ciekawym trendem jest beton na ścianie nad blatem w kuchni. Dzięki takiemu połączeniu kuchnia nabiera nieco industrialnego charakteru.

Zobacz zdjęcia białych kuchni w naszej galerii i wybierz propozycje dla siebie!