Podłoga w kuchni: wybieramy płytki kuchenne na lata. 10 ładnych aranżacji

2017-02-11 16:45

Podłoga w kuchni powinna być odporna na ścieranie, wilgoć i zabrudzenia. Najlepsze rozwiązanie stanowią ceramiczne płytki kuchenne – nie wycierają się szybko, a mnogość wzorów pomoże stworzyć w kuchni niesamowite aranżacje. Ale to nie koniec możliwości! Zobacz propozycje na ładną podłogę w kuchni w naszej galerii zdjęć!

Spis treści

  1. Najsolidniejsze płytki kuchenne: jakie wybrać?
  2. Nie tylko płytki kuchenne: podłoga w kuchni z kamienia
  3. Podłoga w kuchni matowa: pomysły
  4. Płytki kuchenne, czyli efektowna podłoga w kuchni - GALERIE ZDJĘĆ

Podłoga w kuchni musi być ładna, ale powinna też spełniać swoją rolę – czyli być odporna na ścieranie, trwała i łatwa do utrzymania w czystości.

Najsolidniejsze płytki kuchenne: jakie wybrać?

Zarówno odporna, jak i efektowna podłoga w kuchni to ta wykonana z płytek ceramicznych. Godne polecenia są płytki gresowe - polerowane albo szkliwione. Mają one niską nasiąkliwość, nie wycierają się szybko ani nie robią się na nich plamy.

Nie przegap: Gres szkliwiony, gres polerowany: jakie ma zalety i wady? >>>

Coraz większą popularnością cieszą się wzorzyste i kolorowe płytki kuchenne, zwłaszcza płytki cementowe. Inspirowane wzorami orientalnymi i z południa Europy, stają się wyrazistą dekoracją w kuchni. Wymagają jednak odpowiedniej oprawy, tzn. kolory ścian i mebli kuchennych powinny być jak najbardziej stonowane (biel, beż, szarość, kolory drewna). 

Miłośnicy drewna powinni się też zainteresować płytkami drewnopodobnymi, które perfekcyjnie imitują wzory naturalnego materiału. W porównaniu z drewnem lepiej wypadają, jeśli chodzi o solidność: są łatwe w czyszczeniu, odporne na ścieranie i wilgoć.

Granderoca Fuego | To będzie Grande ROK 2021
Granderoca Fuego

Autor: Ceramstic, materiały prasowe

Gres wielkoformatowy Fuego został ozdobiony malowniczym wzorem utrzymanym w kolorach kojarzących się z żywiołami ognia i ziemi. Wyjątkowe zestawienia kolorystyczne oraz intrygujące cieniowania i detale w pełni oddają majestat i piękno natury.

Wzór odzwierciadla porowatą strukturę naturalnych form, naznaczonych rysami, pęknięciami i subtelnymi przejściami tonalnymi, dzięki temu wizualnie ociepli i ożywi nawet najprostsze wnętrze. Rektyfikowane krawędzie szlifowane do wąskich fug pozwalają na precyzyjne i estetyczne ułożenie gresu na ścianie. Dzięki dużej odporności na czynniki mechaniczne i warunki atmosferyczne płytki z powodzeniem sprawdzą się również na ścianach zewnętrznych. Błyszcząca powierzchnia zapewnia eleganckie i pełne blasku wykończenie wnętrza.

Nowoczesny design i technologia wykonania skutecznie wyróżniają produkt na tle podobnych wyrobów na rynku. Płytki idealnie skomponują się z gładkim białym gresem, w kolorze białym dostępnym w ofercie Ceramstic.

Nie tylko płytki kuchenne: podłoga w kuchni z kamienia

Odpowiedni na podłogę w kuchni będzie też kamień. Szczególnie dobrze sprawdzi się granit. Choć wyróżnia się nieco surową formą, jest najbardziej wytrzymałym materiałem wśród kamieni naturalnych. Nie grożą mu zarysowania ani ścieranie, ponadto nie wchodzi w reakcje z kwasami używanymi w kuchni (np. octem). Na podłodze w kuchni dobrze sprawdzi się również terakota i klinkier.

Podłoga w kuchni matowa: pomysły

Podłoga w kuchni to nie tylko płytki ceramiczne. Często stosuje się też łupki, wapienie albo trawertyn. Są one porowate, dlatego wymagają odpowiedniej impregnacji.

Podobnie wytrzymałe są też konglomeraty granitowo-kwarcowe. Mają przy tym bardzo ciekawą kolorystykę.

Zobacz też: Kuchnia - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Kamienną podłogę w kuchni czyści się równie łatwo jak płytki ceramiczne. Wybór zależy już wyłącznie od zasobności naszego portfela i aranżacji kuchni. W galerii zdjęć znajdziesz podpowiedzi na ładną podłogę w kuchni. 

Płytki kuchenne, czyli efektowna podłoga w kuchni - GALERIE ZDJĘĆ

Podłoga w kuchni może być i piękna, i bardzo solidna. Doskonałe rozwiązanie stanowią różnorodne płytki kuchenne podłogowe. Zobacz gotowe pomysły na aranżację kuchni w galeriach zdjęć.

Czy warto wybrać płytki rektyfikowane?