Projekt kuchni: funkcjonalna kuchnia w stylu rustykalnym

2017-07-29 16:00

Oto projekt kuchni w stylu rustykalnym, przedkładający wiejską sielankowość nad wielkomiejski pęd. Estetyka nawiązująca do minionych dziesięcioleci jest obecnie bardzo na czasie, dlatego też urządzając kuchnię, coraz częściej wybieramy style aranżacji wnętrz, cechujące się swego rodzaju sentymentalizmem – swojskie, ciepłe i przytulne, sprawiające, że powracamy w myślach do lat dzieciństwa. 

Spis treści

  1. Projekt kuchni: sielanka kształtów i kolorów
  2. Kuchnia: styl rustykalny a funkcjonalność

Projekt kuchni w stylu rustykalnym sprawia, że aranżacja jest przyjazna pod każdym możliwym względem. Wystrój kuchni rustykalnej wykorzystuje naturalne materiały w stonowanej kolorystyce oraz mnóstwo dodatków z duszą. Jednocześnie aranżacja kuchni jest przemyślana i funkcjonalna.

Projekt kuchni: sielanka kształtów i kolorów

Głównym elementem określającymi styl rustykalny przedstawionego projektu kuchni jest zabudowa kuchenna. Stylizowane na stare, rzeźbione szafki i szuflady w kremowym odcieniu, połączone z drewnianymi ramami i blatami, doskonale wpisują się w styl rustykalny. W zestawieniu z jasnymi płytkami ceramicznymi na ścianach i drewnianą podłogą z desek sprawiają, że rustykalna kuchnia wydaje się przestronniejsza, nadają pomieszczeniu ciepła i nieco wiejskiej atmosfery. Ponadto temu jasnemu, kremowemu wnętrzu kuchni kolorytu dodają rośliny, będące odniesieniem do naturalności stylu rustykalnego, a zarazem ożywiające pomieszczenie i nadające mu dodatkowej świeżości. Podczas planowania wystroju kuchni, pamiętano także o spójności aranżacyjnej – wszystkie detale i drobne elementy wyposażenia (od zastawy stołowej przez lampę i pojemniki na przyprawy po armaturę) utrzymane są w romantycznym, ciepłym stylu.

Kuchnia: styl rustykalny a funkcjonalność

W projekcie kuchni zadbano również o funkcjonalność wnętrza – stworzono praktyczny system przechowywania. Oprócz standardowych modułów zabudowy kuchennej stojącej, w kuchni tej znaleźć można mnóstwo półeczek, szafek i szufladek, stanowiących element zabudowy wiszącej. Oprócz zadania stworzenia dodatkowego miejsca na naczynia i przybory kuchenne, pełnią one również rolę ozdoby, dodatkowo podkreślając rustykalny styl aranżacji. Nowoczesnym rozwiązaniem jest natomiast wprowadzenie do kuchni wyspy – wolno stojącego elementu zabudowy kuchennej, niepołączonego z głównym ciągiem roboczym. Oddziela ona otwartą kuchnię od reszty mieszkania, nadając jej przytulności, będąc jednocześnie wygodnym „centrum dowodzenia”.

Jak nakryć stół w stylu rustykalnym? Urządzamy sielskie przyjęcie w domu