Szara kuchnia: inspirująca aranżacja kuchni [ZDJĘCIA KUCHNI] z prawdziwego mieszkania

Szara kuchnia kojarzy się z zimnym wystrojem. Oto aranżacja szarej kuchni, która mimo że jest nowoczesna i w kolorze szarym, ma ciepły klimat. Obejrzyj inspirujące zdjęcia kuchni w bloku, która została połączona z salonem i urządzona szarymi meblami.

Oto szara kuchnia, która została urządzona w mieszkaniu w bloku o pow. 60 m2. Właściciele jasno określili swoje potrzeby zlecając aranżację kuchni profesjonalistom. Szara kuchnia ma mieć styl nowoczesny, dużo światła, proste wyposażenie, ale z elementami wprowadzającymi przytulną atmosferę.

Sprawdź też: zdjęcia kuchni - galerie >>>

Aranżacja kuchni została powierzona specjalistkom z pracowni V-Projekt. W pierwszej galerii prezentujemy zdjęcia kuchni - zobacz szarą kuchnię w 7 ujęciach. Kolor szary jest elegancki, szlachetny i... czy na pewno chłodny? Dużo zależy od materiału – grube sploty, matowe powierzchnie, wrażenie trójwymiarowości ocieplają szarość. Szara kuchnia będzie przytulna jeśli dodamy jej odpowiednie towarzystwo – drewno, skórę, czy odpowiednie oświetlenie.

Aranżacja szarej kuchni w bloku

Kuchnia „utraciła” ścianę i stała się częścią powiększonej strefy dziennej. Aranżacja kuchni połączonej z salonem sprzyja bliskości i rodzinnym spotakniom, teraz można wylegiwać się na kanapie, gotować, oglądać telewizję i przyjmować gości przy wygodnym stole. Pani domu chciała, aby aranżacja kuchni była nowoczesna, jasna i oczywiście funkcjonalna. Projektantki wnętrz zaproponowały otwartą kuchnię, którą od salonu dzieli wyspa, lekko zasłaniająca część kuchenną, a jednocześnie pozwalająca na uczestniczenie w tym, co się dzieje w salonie, lub oglądanie telewizji.

Szara kuchnia: szara i biała zabudowa kuchenna

Powstała szara kuchnia, nowoczesna i funkcjonalna. Zabudowa kuchenna i wyspa wykonane są z MDF-u pomalowanego na kolor szary i biały. Blat kuchenny to imitujący ciemny beton postforming (płyta wiórowa z powierzchnią utwardzoną i impregnowaną żywicami). Meble kuchenne i wyspa zostały zaprojektowane przez architektki i wykonane w firmie Alfamebel Manufaktura.

Minimalistyczna szara kuchnia
camera

Modna szara kuchnia w różnych stylach

LISTA ZAKUPÓW

Szara kuchnia elementy wyposażenia

Szara kuchnia daje mnóstwo możliwości aranżacyjnych. Jest niezwykle plastyczna. Pasują do niej wszystkie zielone dodatki, zwłaszcza świeże zioła, naturalne drewno oraz dodatki dekoracyjne w różnych kolorach. Szara kuchnia w stylu nowoczesnym nikogo nie dziwi. Ostatnio szara kuchnia pojawia się także w stylu tradycyjnym i nowoczesnej klasyki. Szarość dodaje płycinowym frontom nowoczesności i świeżości. 

Szara kuchnia w stylu nowoczesnym

Coraz chętniej wybieramy szara kuchnię. Mimo stałej dominacji białej kuchni, szara kuchnia zyskuje coraz więcej zwolenników. Dzieje się tak dlatego, że w modnych aranżacjach wnętrz kuchnia jest połączona z salonem. A w salonie króluje kolor szary. Szara jest sofa, szare ściany. A że także cały czas bardzo lubimy drewno, szara kuchnia w stylu nowoczesnym nigdy nie jest taka sama.

Zobacz też: antracyt modny kolor ścian >>>

Znakomicie sprawdzają się drewniane blaty i wszelkie drewniane dodatki - deski do krojenia ustawione oparte o ścianę, małe skrzynki na świeże zioła w doniczkach, drewniane tace na których ustawiamy przyprawy. Szara kuchnia w stylu nowoczesnym także ciekawie wygląda z dodatkami dekoracyjnymi w kolorze miętowym, żółtym i różowym. 

Szara kuchnia w nowoczesnym stylu tradycyjnym?

Dlaczego nie? Nowoczesny styl tradycyjny w aranżacji kuchni to nowoczesne materiały i kolory w tradycyjnej formie. Okazuje się, że dawne założenia czyli pojemne kredensy, mieszczące w sobie wszystko co jest potrzebne na co dzień w kuchni znajduje się pod ręką.

Dlatego teraz tak chętnie powracamy do tej tradycyjnej formy, ale w wykonaniu z nowoczesnych materiałów oraz w nieoczekiwanej kolorystyce, czyli na przykład w kolorze szarym. Tradycyjne płycinowe fronty przypominają do złudzenia te z kuchni u babci, jednak są wykonane z nowoczesnych materiałów, często z płyty mdf lakierowanej z efektem matowym. Kolor szary frontów szafek kuchennych tez nie jest tym, którego spodziewamy się w kuchni w stylu tradycyjnym. Dlatego jest to ciekawy element zaskoczenia pozwalający łączyć tradycję z nowoczesnością.

Galerie zdjęć: szare kuchnie

Zobacz inspiracje na modne szare kuchnie. Prezentujemy zdjęcia kuchni w kolorze szarym w stylu klasycznym i nowoczesnym. Szare kuchnie - galeria.

Projekt kuchni z wyspą Studio Potorska
camera

Szare kuchnie: piękne aranżacje 15 kuchni! ZDJĘCIA

LISTA ZAKUPÓW

Szara kuchnia: udana metamorfoza
camera

Szara kuchnia: nowoczesna aranżacja

LISTA ZAKUPÓW

Szara kuchnia w stylu klasycznym
camera

Klasyczna szara kuchnia: piękno i wygoda w jednym

LISTA ZAKUPÓW

Autor: Dominika Olszyna