Jadalnia aranżacje: 13 wnętrzarskich inspiracji na kuchnie z jadalnią

Jadalnia aranżacje: 13 wnętrzarskich inspiracji na kuchnie z jadalnią
fot: Materiały prasowe firm Mała jadalnia w kuchni. Tu się je, gotuje i pracuje. Stolik (Norden, IKEA) to model kompaktowy. Z szafki-słupka z szufladami (szer. 26 cm) zmienia się, po rozłożeniu blatów (do 152 cm), w stół dla czterech osób. zobacz galerię

Znajdziemy sposób na to, by urządzić jadalnie nawet w najmniejszej kuchni. Jadalnia aranżacje: czyli stoliki, krzesła, lampy i dodatki tworzące stylowe jadalnie w wersji mini. Zobacz, jak urządzić kuchnie z jadalnią.

Kuchnia z jadalnią to podstawa. Wiemy, jak ważne jest śniadanie. Dlatego nie rezygnuj z jadalni. Meble do jadalni w kuchni mogą być bardzo ograniczone, ale na pewno musimy wybrać wygodny stół. Stolik w kuchni oprócz miejsca na zjedzenie śniadania,  przyda się  także, by odpocząć podczas gotowania, przestudiować przepis, wypić kawę. W czym więc problem? Brak miejsca? Na urządzenie jadalni w kuchni potrzeba go niewiele! W galerii zdjęć: jadalnia aranżacje - czyli 11 pomysłów na nowoczesne i stylowe jadalnie. Oprócz mebli do jadalni ważne są dekoracje, tj. obrus, lampa nad stołem, naczynia, podkładki pod talerze. Wszystkie elementy umiejętnie dobrane stworzą miły kącik jadalniany w kuchni.

Aranżacje: jadalnia w kuchni

Jadalnia w kuchni może mieć różne rozwiązania. Zestaw obowiązkowy do jadalni to stół lub blat i wygodne krzesła. Blat w jadalni przeznaczony do jedzenia na siedząco powinien mieć wysokość 62–75 cm, barek 110–115 cm. Jeśli chodzi o szerokość, przyjmuje się, że jedna osoba powinna mieć do dyspozycji ok. 60 cm, ale organizując w jadalni stolik śniadaniowy, można tę przestrzeń ograniczyć (najlepiej dokonać pomiarów z udziałem osób, które będą z niego korzystały). Urządzając jadalnie w małej kuchni warto zastanowić się nad wysuwanymi lub opuszczanymi blatami stołów czy krzesłami, które można złożyć lub włożyć jedno w drugie. Do małej jadalni można też wybrać opuszczane siedziska zamiast tradycyjnych krzeseł. W małej kuchni czasami bywają jedynym sposobem, by usiąść przy stole. Dodatkowy atut: można je zawiesić na dowolnej wysokości, nadają się więc i do niskiego stolika, i wysokiego blatu.

Komentarze (2)