kuchnia

Nowoczesna kuchnia a filtracja wody: na czym polega montaż i jak woda z kranu wpływa na zdrowie?

Nowoczesna kuchnia a filtracja wody: na czym polega montaż i jak woda z kranu wpływa na zdrowie?
fot: Thinkstockphotos.com

Filtrowana woda z kranu ma same zalety. To właśnie dzięki filtracji wody w domu mamy gwarancję, że pijemy czystą, pozbawioną zapachów i smaczną wodę. Teraz możemy mieć jej pod dostatkiem i zawsze w zasięgu ręki. Dlatego podczas planowania nowej kuchni warto wziąć pod uwagę montaż filtra BRITA. Co ważne, montaż ten bez kłopotu można przeprowadzić już w całkowicie zagospodarowanej kuchni.

filtry do wody BRITA

Często narzekamy na wodę. Głównym powodem naszej negatywnej oceny jest chlor używany do eliminacji bakterii. Pamiętajmy, iż jest on gwarantem bezpieczeństwa wody, a jego stężenie mieści się w dopuszczalnych dawkach i jest całkowicie niegroźne dla człowieka. Niemniej jednak pozostawia nieprzyjemny zapach i nienajlepszy smak.

SPRAWDŹ: czy warto montować filtry do wody >>>


Inną uciążliwą cechą wody może być jej „twardość”. Powoduje ona osadzanie się kamienia, białe plamy i osady. Przyczyną tych zjawisk jest magnez i wapń. Te dwa pierwiastki, chociaż przyjazne dla zdrowia powodują cierpki smak herbaty, skutkują pojawianiem się osadu na herbacie oraz kamienia na dnie czajnika. Na jakość wody wpływ mają również sieci przesyłowej wody. Wiele z nich jest przestarzałych, a niektóre bywają zanieczyszczone piaskiem, mułem, rdzą, czy ołowiem. Na szczęście nowoczesne systemy filtracyjne BRITA bez problemu radzą sobie z tymi problemami.

Podzlewowy system filtrujący BRITA z baterią 3-drożną

Warto zapomnieć o tych wszystkich niedogodnościach i cieszyć się idealną wodą prosto z kranu. Z nowymi systemami filtracyjnymi to możliwe i co najważniejsze niezwykle proste. Korzystanie z baterii trójdrożnych jest wygodne. Filtrujemy wodę przeznaczoną do konsumpcji, a filtracja odbywa się szybko i na bieżąco. Dzięki temu możemy cieszyć się smaczną filtrowaną woda bez ograniczeń. System filtrujący w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań jest niewielki gabarytowo, a ponadto umożliwia montaż zarówno w pionie jak i poziomie. Niewielki filtr łatwo zamontować nawet w małej szafce kuchennej, tak aby stał się niewidocznym pomocnikiem w naszej kuchni.

Nowoczesna filtracja wody z kranu: baterie trójdrożne

Bateria trójdrożna jest prostym i funkcjonalnym rozwiązaniem w nowoczesnej kuchni. To taki rodzaj baterii kuchennej, która oprócz standardowego podłączenia wody zimnej i gorącej pozwala również na podłączenie dopływu wody filtrowanej. Bateria wyposażona została w dodatkową dźwignię dedykowaną wodzie filtrowanej. W zależności od modelu woda filtrowana wypływa z oddzielnego wylotu lub ze zintegrowanego wylotu baterii kuchennej. Wszystkie baterie kuchenne wykonane zostały z komponentów najwyższej jakości, posiadają standardową 2-letnią gwarancję, którą można przedłużyć do 5 lat poprzez rejestrację produktu.

Filtr do wody Brita: wkład P1000 – serce systemu

Wkład to najważniejszy element każdego filtra. Nowy wkład wymienny P1000 zastosowany w podzlewowym systemie filtrującym BRITA wywodzi się z rodziny produktów profesjonalnych. Jego niezawodność i skuteczność działania zostały zatem potwierdzone przez najbardziej wymagających użytkowników ze świata gastronomii. Widząc jego sukces firma BRITA postanowiła zaoferować  podobną jakość klientom indywidualnym, tak aby mogli cieszyć się filtrowaną wodą BRITA prosto z kranu. Filtr skutecznie radzi sobie z typowymi problemami wody wodociągowej. Redukuje zanieczyszczenia mechaniczne, chlor, twardość wody oraz zanieczyszczenia organiczne wpływające negatywnie na smak, barwę i przejrzystość wody. Stale absorbuje wybrane metale m.in. ołów i miedź. Profesjonalna głowica filtra umożliwia dokonanie ustawień filtra dostosowując stopień redukcji twardości wody w zależności od stopnia twardości wody lokalnej. Czas skutecznego działania wkładu to 3 do 6 miesięcy w zależności od twardości wody.
W procesie projektowania i produkcji wypracowano rozwiązania, które zapewniają łatwą i szybką instalację oraz prostą obsługę systemu. Produkt jest w pełni certyfikowany oraz dopuszczony do kontaktu z żywnością.   

Filtry BRITA: 30-dniowa gwarancja zwrotu

Wiele osób powstrzymuje się przed zakupem filtra do wody, ponieważ nie są pewne efektów ich działania. Firma BRITA zna swoje produkty i wierzy w ich skuteczność. Dlatego swoim klientom oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu. W przypadku jakiegokolwiek niezadowolenia produkt można odesłać, a pieniądze za jego zakup zostaną zwrócone.

 

 

Spinacz zdjęć