Kabina prysznicowa: jaką wybrać? Przewodnik po kabinach prysznicowych

2021-09-22 16:30 Materiał sponsorowany

Kabina prysznicowa czy wanna - taki dylemat stoi przed urządzaniem łazienki. Za kabiną prysznicową przemawia wygoda oraz oszczędność czasu, wody i pieniędzy. Przygotowaliśmy poradnik na temat kabin prysznicowych. Jeśli zastanawiasz się, jaką kabinę prysznicową wybrać, przeczytaj go koniecznie.

Spis treści

  1. Kabina prysznicowa optymalnej wielkości
  2. Kabina prysznicowa natryskowa czy wielofunkcyjna?
  3. Konstrukcja kabiny prysznicowej: w ramach lub z uchwytami
  4. Kabiny prysznicowe ceny
  5. Wyposażenie łazienki: przetestuj kabiny prysznicowe przed zakupem
  6. Kabina prysznicowa: wypełnienia
  7. Kabina prysznicowa: ścianki prysznica i powłoki ochronne
  8. Kabina prysznicowa: elementy mocujące i uszczelki
  9. Kabina prysznicowa a sposoby otwierania drzwi
  10. Kabina prysznicowa z brodzikiem lub bez
  11. Kabina prysznicowa w aranżacji łazienki - galeria inspiracji
  12. Kabiny prysznicowe i natryski nietypowe
  13. Najpiękniejsze aranżacje łazienki: GALERIE ZDJĘĆ

Kabina prysznicowa czy wanna: co wybrać? Rachunek jest prosty - biorąc prysznic przez 10 minut, zużyjemy około 60, a nie 150 czy 300 l wody, jak podczas napełniania wanny, a jeśli w domu są 3-4 osoby, łatwo policzyć. Wanny będą na pewno „bronić” miłośnicy relaksu w pachnącej pianie. Bez względu na to, czy przeprowadzasz remont łazienki, czy urządzasz to pomieszczenie od podstaw, istnieje kilka podstawowych kryteriów, którymi należy kierować się podczas wyboru kabiny prysznicowej.

Kabina prysznicowa optymalnej wielkości

Za optymalne uważane są kabiny prysznicowe o wymiarach podstawy 90x90 cm, ale jeśli dysponujemy bardzo małą ilością miejsca, możemy zdecydować się na 80x80 cm. W kabinie prysznicowej 70x70 cm również da się wykąpać, ale nie jest to zbyt komfortowe, co może być problemem, na przykład dla osób starszych lub puszystych. W zamian warto zastanowić się nad wyborem kabiny asymetrycznej, na przykład 70x90 cm. Wielu producentów ma w ofercie kabiny (zazwyczaj na planie prostokąta), których przynajmniej jeden bok podstawy ma 100, a nawet 120 lub 140 cm. Najwyższe dostępne w sprzedaży kabiny mają przeważnie 200 lub 216-220 cm, a najniższe – przeznaczone do bardzo głębokich brodzików (30-35 cm) – około 170 cm. Standardowa wysokość brodzika wynosi 10-15 cm.

Zobacz też: Mała umywalka do WC. Praktyczne rady i inspiracje>>

Kabina prysznicowa natryskowa czy wielofunkcyjna?

Na początek musimy zdecydować się, gdzie w łazience umieszczony zostanie prysznic (w rogu pomieszczenia, we wnęce, przy ścianie czy na środku) i dopasować jego kształt do wybranego miejsca i wielkości łazienki. Najczęściej spotykanym rodzajem kabiny, szczególnie w małych łazienkach, jest kabina narożna (o podstawie kwadratu, prostokąta lub ćwiartki koła). Stosunkowo mało miejsca zajmuje także kabina we wnęce, która dodatkowo jest tania do skonstruowania – wystarczy tylko dokupić drzwi i ewentualnie brodzik. Jeżeli mamy dużą łazienkę, możemy zdecydować się na kabinę o niestandardowym kształcie, w nietypowym miejscu (na przykład koła usytuowanego na środku pomieszczenia) i znacznych wymiarach, umożliwiającą wygodną kąpiel, również w kilka osób, co może być szczególnie istotne dla rodzin z małymi dziećmi. Kabiny prysznicowe można podzielić na dwa zasadnicze typy: natryskowe i wielofunkcyjne, co jest związane z ich budową oraz z funkcjami. W pierwszych, a tymi się właśnie zajmiemy, zwykle się tylko myjemy, choć można liczyć również na masaż, jeśli zainstalujemy panel z dyszami.

Wśród kabin natryskowych z uwagi na miejsce montażu wyróżniamy modele:

  • kabiny natryskowe narożne – montuje się w je narożniku, wykorzystując dwie ściany łazienki. Te kabiny mogą mieć kształt wycinka koła (półokrągły), trójkąta, pięciokąta, kwadratu lub asymetryczny (np. prostokątny). Modele kabin narożnych są dostępne zarówno do małych, jak i dużych łazienek, zależy od wymiarów oraz sposobu otwierania drzwi;
  • kabiny natryskowe przyścienne – podobnie jak i narożne stoją przy ścianie łazienki, ale wystarczy tylko jedna („plecy”), za to potrzebują ścianek bocznych. Kabiny prysznicowe przyścienne zajmują więcej miejsca niż typowe narożne, gdyż zdecydowanie „wchodzą” w przestrzeń łazienki. Podobnie jak pierwsze mogą być kwadratowe, półokrągłe, jak i prostokątne. Inny model to kabiny prysznicowe Walk In (patrz natryski nietypowe);
  • kabiny natryskowe wolno stojące - raczej do dużych łazienek, salonów kąpielowych. Takie kabiny pryszniocowe w ogóle nie dotykają ścian, bo stanowią odrębną całość. Jednakże decyzję o wyborze tego typu kabiny należy podjąć na etapie projektowania instalacji, aby fachowiec mógł wyprowadzić we wskazanym miejscu podejścia wodne i kanalizacyjne.

Najchętniej kupowana kabina prysznicowa to kabina półokrągła narożna, bo ta konstrukcja umożliwia umieszczenie kabiny nawet w bardzo małej łazience. Zaletą jest również zapewnienie dobrej komunikacji pomiędzy poszczególnymi strefami łazienki (wc, umywalką, pralką), a dzięki wyoblonym kształtom o nic nie zaczepiamy.

Sprawdź też: Panel prysznicowy i zestaw natryskowy >>

Zwykle do tych kabin pasują do nich brodziki półokrągłe – ¼ koła jest kształtem najbardziej popularnym, ale może też być wycinek nieco mniejszy, optycznie wysmuklający kabinę. Pozostałe formy kabin prysznicowych to wspomniany już kwadrat, prostokąt czy pięciokąt, ale producenci oferują również kabiny okrągłe w wersji wolno stojącej, a nawet inne wykonywane włącznie z brodzikami na zamówienie klienta.

Konstrukcja kabiny prysznicowej: w ramach lub z uchwytami

Chodzi o konstrukcję kabiny natryskowej i sposób mocowania ścianek oraz drzwi. Modele kabin prysznicowych owalne muszą mieć oczywiście odpowiednie drzwi z zaokrąglonych tafli szkła, przez co są droższe. Kupując półokrągłą kabinę, dobrze jest zwrócić uwagę na rolki i ramy (profile) z odbojnikami (na nich przesuwają się drzwi). Drzwi kabin prysznicowych, które są osadzone na rolkach nie powinny z nich wypadać. Ważne jest także, by lekko się otwierały. Same odbojniki powinny być zrobione z twardego materiału. Istotna jest szczelność drzwi kabin prysznicowych. Dostępne są trzy rodzaje konstrukcji kabin natryskowych, co wpływa między innymi na ich wygląd, funkcjonalność i cenę.

Kabina prysznicowa o konstrukcji ramowej (profilowej) jest najpopularniejsza. Konstrukcja kabiny półramowa jest nieco lżejsza, bo nie ma wewnętrznych profili pionowych. W tych modelach kabin prysznicowych drzwi oraz ścianki osadzane są w profilach (nierzadko niwelują one nierówności ścian). Spośród różnych typów kabin prysznicowych największą szczelność mają konstrukcje ramowe, zwłaszcza z drzwiami przesuwnymi, bo zapobiegają kapaniu wody przy otwieraniu i zamykaniu. I profile, i prowadnice robione są zazwyczaj z aluminium, które jest anodowane lub lakierowane. Konstrukcja bezramowa to taka, w której drzwi przytrzymują uchwyty boczne mocowane do ściany. Te kabiny prysznicowe zbudowane są z dużych (grubszych) tafli szklanych i mają zredukowaną do minimum liczbę profili, na które składają się tylko rama zewnętrzna lub tylko profile pionowe. To najbardziej designerskie modele. Ich zawiasy i inne części chromowane robione są z wysokiej jakości stali, a bywa, że i z mosiądzu, by mogły stabilizować ciężkie tafle.

Przeczytaj również: Sedes z bidetem w jednej łazience. Poradnik, jak połączyć WC i bidet>>

Kabiny prysznicowe ceny

Za kabinę prysznicową trzeba zapłacić od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Cena kabiny prysznicowej zależy od materiału, z którego wykonano ścianki – droższe są te ze szkła. Oddzielnie trzeba też zapłacić za brodzik. Ścianki kabiny prysznicowej z tworzywa są chętnie wybierane ze względu na lekkość i niższą cenę. Nie są jednak tak efektowne jak te ze szkła – bardzo trwałe, odporne na zarysowania i uderzenia. W kabinach prysznicowych zbudowanych na planie ćwiartki koła lub pełnego koła często się stosuje elementy z giętego szkła, które jest bardzo efektowne, ale drogie. Cena kabiny prysznicowej zależy także od profili i zawiasów, jakich użyto w drzwiach. Najtańsze kabiny prysznicowe kosztują ok. 700 zł. Za dobrej jakości kabinę trzeba zapłacić ok. 2000-3000 zł. Do tych cen musi też doliczyć koszt brodzika.

Wyposażenie łazienki: przetestuj kabiny prysznicowe przed zakupem

Trwałość kabiny prysznicowej możemy przetestować na modelu z ekspozycji. Tutaj nie należy być delikatnym: szarpnijmy drzwiami, zwróćmy uwagę na stabilność zawiasów i profili. Gruba tafla szkła zamontowana na solidnych rolkach z metalowym łożyskiem kulkowym to gwarancja, że kabina prysznicowa posłuży nam przez długie lata. Gdy w wyposażeniu łazienki zależy nam na prysznicu bez brodzika, czyli zamontowaniu kabiny bezpośrednio na płytkach, szukajmy modeli wyposażonych w przystosowany do tego mechanizm, tzw. smart open.

Kabina prysznicowa: wypełnienia

  • Kabina prysznicowa szklana

Kabiny prysznicowe z wypełnieniem szklanym. Robi się je z bezpiecznego szkła hartowanego (prostego lub giętego, zależnie od modelu), którego grubość waha się między 4 a 8 mm w kabinach profilowych oraz między 6 a 12 mm w kabinach prysznicowych bez profili. Szkło musi odpowiadać normom, być odporne na ścieranie, zarysowania, a w przypadku rozbicia powinno rozpadać się na drobniutkie kawałki z zaokrąglonymi brzegami, które nie poranią osoby się kąpiącej. Szkło bywa powiązane z warstwą chemiczną (np. Anticalc), której zadaniem jest ograniczanie do minimum lub uniemożliwianie gromadzenia się na ściankach osadu wapiennego jak też osadów z piany, powstającej podczas kąpieli. Podobnie działa Anti-plaque, w tym przypadku szkło wchodzi w reakcję ze specjalną substancją i powstaje powłoka, dzięki której szklane ścianki prysznica stają się również odporniejsze na czynniki mechaniczne. Mogą to też być specjalne powłoki ochronne nanoszone na powierzchnię ścianek. Producenci używają różnych nazw (często związanych z własnymi zastrzeżonymi technologiami) dla swoich zabezpieczeń, można spotkać m.in.: Clean, Glass Protect, DP Active, Refleks czy Vibo Clear.

Sprawdź też: montaż kabiny prysznicowej >>>

  • Kabina prysznicowa: szkło barwione

Możliwe jest zamówienie kabiny prysznicowej ze szkłem barwionym w masie lub ze specjalnie wykończoną powierzchnią: ornamentową, matowioną (satynowaną). Powierzchnia szklanych ścianek prysznica może być także zdobiona motywami naniesionymi metodą sitodruku lub piaskowania. Niektórzy producenci proponują (w standardowej ofercie) kabiny z naniesionymi najbardziej popularnymi wzorami. Natomiast na specjalne zamówienie powierzchnia bywa zdobiona metodą grawerowania albo fusingu (najnowszy trend polegający na łączeniu różnych gatunków szkła w wysokich temperaturach, tą metodą uzyskuje się oryginalne szklane formy bądź wzory: kwiaty, liście itp.).

  • Kabina prysznicowa: szyby z tworzywa

Kabiny prysznicowe z wypełnieniem z tworzywa. Zdecydowanie tańszy od szkła jest polistyren. Jego powierzchnia również może być zabezpieczana przed osadem. Szyby polistyrenowe do kabin prysznicowych mają wytłoczony w czasie produkcji specjalny wzór (ornament), który tuszuje naloty wapienne. Ścianki mają zwykle ok. 2 mm grubości i stanowią wyłącznie element wypełniający. Jednakże ich ogromną zaletę jest to, że można je docinać ogólnie dostępnymi narzędziami, co się sprawdza w przypadku krzywej ściany lub montażu pod skośnym dachem. Polistyren jest mniej odporny na uszkodzenia mechaniczne i rozbija się na duże ostre kawałki. Choć tańsze od szkła, płyty polistyrenowe charakteryzują się wysoką odpornością na uderzenia i elastycznością, to, niestety w sumie są mniej trwałe i łatwiej ulegają zarysowaniu.

Polecamy: Konsola łazienkowa - pomysłowy stolik ze starej maszyny do szycia: ZRÓB TO SAM>>

Kabina prysznicowa: ścianki prysznica i powłoki ochronne

Stosowane w kabinach prysznicowych hartowane szkło float charakteryzuje się gładkością i przejrzystością, a jednak pod mikroskopem można dojrzeć, że jego struktura ma nierówności. To na nich mogą się sadzać wszelkie zanieczyszczenia. Dzięki specjalnym powłokom staje się ono gładsze, a osady spływają z wodą. Małe ślady po wyschniętych kroplach łatwo jest już usunąć łagodnymi środkami czyszczącymi. Są powłoki nanoszone przez producentów szkła i utwardzane w procesie hartowania. Możliwe jest też nakładanie preparatów jedno- lub dwuskładnikowych „na zimno”, tworzy się wtedy jednorodna warstwa chemicznie związana ze szkłem, która wygładza jego powierzchnię. Dzięki powłokom krople wody są odpychane od szkła i szybko spływają, zabierając osad, który nie może wniknąć w pory. Trwałość powłoki zależy od składu chemicznego wody z naszych kranów. Niekonserwowana powłoka wytrzyma od 6 miesięcy do 5 lat, a jeśli będziemy o nią dbali, nawet do 10 lat. Oferowane są też preparaty, które mogą być nakładane na drzwi i ścianki gotowej kabiny prysznicowej. Jest to prosty zabieg, bo środki mają konsystencję pianki. Najpierw trzeba jednak dokładnie szkło oczyścić, najlepiej środkiem znajdującym się w komplecie. Trwałość takiej powłoki jest mniejsza, ale można zabieg powtarzać.

Zobacz też: Bateria umywalkowa stojąca czy ścienna : jak dopasować baterię do umywalki?>>

Kabina prysznicowa: elementy mocujące i uszczelki

Najczęściej elementy mocujące i uszczelki kabin prysznicowych robi się z aluminium, mosiądzu albo stali (gdy muszą utrzymać duże i grube tafle). Pokrywa się je powłokami metalicznymi (niklowanie, chromowanie, anodowanie) lub maluje proszkowo. Mogą być matowe, półmatowe lub z połyskiem. Najpopularniejszym kolorem powłok lakierniczych jest biały, chociaż do dyspozycji mamy gamę kolorów z palety RAL. W ekskluzywnych kabinach prysznicowych stosowane są okucia i profile ze stali nierdzewnej, najczęściej satynowej. Oferowane są też okucia i detale do kabiny prysznicowych ze specjalnie przygotowanego drewna cedrowego, odpornego na podwyższoną wilgotność.

Sprawdź też: meble łazienkowe - wybieramy szafki do łazienki >>>

Kabina prysznicowa powinna być doskonale dopasowana do brodzika i ścian łazienki, aby woda w czasie kąpieli nie wydostawała się na zewnątrz. Dodatkowo szczelność zapewniają specjalne elastyczne uszczelki z tworzywa sztucznego. W niektórych modelach kabin prysznicowych (w drzwiach) umieszczone są magnesy, które zapewniają dokładne domykanie. Również szczelina między brodzikiem a ścianami łazienki powinna być wypełniona uszczelniającą masą elastyczną np. silikonem.

Kabina prysznicowa a sposoby otwierania drzwi

Kwestia otwierania drzwi kabiny prysznicowej jest bardzo ważna, zwłaszcza gdy łazienka jest mała. Trzeba, bowiem zwrócić uwagę na to, ile miejsca będą zajmowały po otwarciu. Istotna jest też odpowiednia regulacja rolek podczas montażu, bo dzięki niej drzwi kabiny prysznicowej będą się odsuwały bezszelestnie.

Drzwi do kabiny prysznicowej przesuwne i rozsuwane – mogą się poruszać na rolkach lub tzw. suwakach, które umieszczane są na szynach albo prowadnicach, podtrzymujących górną i dolną krawędź tafli. Dokładna regulacja wypoziomowania drzwi gwarantuje prawidłową pracę tych elementów, zapewniając płynne i ciche przesuwanie. Modele przesuwne powodują ściekanie wody do kabiny i przestrzeni prysznicowej, a przy ich otwieraniu woda nie wydostaje się na zewnątrz. Tak skonstruowane w ogóle nie zabierają miejsca. Drzwi do kabiny prysznicowej mogą składać się z jednego lub z dwóch skrzydeł rozsuwanych na boki. Odmianą są modele drzwi kabiny prysznicowej teleskopowe, w których przesuwane skrzydła składają się z dwóch tafli zachodzących za siebie w czasie ruchu. Możliwość wypinania skrzydeł ułatwia ich mycie i konserwację.

Drzwi do kabiny prysznicowej harmonijkowe (przesuwne składane) - gwarantują stosunkowo szerokie wejście do kabiny prysznicowej nawet przy małych rozmiarach wnęki. Składają się na jedną lub dwie strony. Zajmują dosyć mało miejsca we wnętrzu łazienki. Nie wymagają prowadnic nad krawędzią brodzika, dzięki czemu są proste w montażu. Najczęściej stosuje się je w kabinach prysznicowych wnękowych. Tafle szkła są utrzymywane na zawiasach podobnie jak w drzwiach prysznicowych rozwieralnych.

Drzwi do kabiny prysznicowej obrotowe i wahadłowe – odchylają się w obie strony lub do środka. Zależnie od tego mogą potrzebować nieco przestrzeni przed kabiną prysznicową.

Drzwi do kabiny prysznicowej uchylne zwane też rozwieranymi lub skrzydłowymi – montuje się je na zawiasach, a otwierają się jak tradycyjne. Mogą być jedno- lub dwuskrzydłowe. Przy otwieraniu potrzebują dużo miejsca (szczególnie jednoskrzydłowe). Ich odmianą są drzwi do kabin prysznicowych o przesuniętej osi, które w czasie obrotu częściowo „wchodzą” do kabiny i dzięki temu potrzebują mniej przestrzeni. Tafle szklane są tu utrzymywane na zawiasach. Nowatorskim rozwiązaniem jest możliwość zastosowania przyklejanych zawiasów, które nie wymagają wycięć w szkle, a ponadto zwykle umieszczane na zewnątrz ułatwiają utrzymywanie kabiny prysznicowej w czystości. Zawiasy zapewniają lekkie uniesienie drzwi w czasie ich otwierania, dzięki czemu umożliwiają łatwiejsze otwieranie i przedłużoną trwałość dolnej uszczelki.

Kabina prysznicowa z brodzikiem lub bez

Większość kabin natryskowych osadza się na brodzikach, choć sprzedawana są bez nich. Te zwykle dokupuje się osobno, choć oferowane są również w kompletach z kabiną. Jeśli kabina prysznicowa ma i drzwi, i ścianki brodzik staje się niezbędny. Trzeba go jednak bardzo dokładnie dobrać go do kształtu kabiny, bo to zapewni szczelność. Najlepiej wybrać model brodziak polecany do konkretnej serii i tej samej marki, gdyż unikniemy wtedy komplikacji przy montażu prysznica. Niektóre modele brodzików mają zintegrowane obudowy, do innych można obudowę dokupić, chyba że chcemy brodzik obudować płytkami ceramicznymi. Producenci dodają często do brodzików stelaże, podstawy styropianowe albo nogi. Wiele brodzików ma antypoślizgowe żłobienia. Robione też są w różnych kolorach, a nawet mogą mieć wzory. Jednakże brodzik ma nie tylko kształt i design, ale również głębokość. Te najbardziej typowe wahają się między 5 a 30 centymetrów. Głębokość trzeba brać pod uwagę zestawiając brodzik z wysokością kabiny oraz samej łazienki. Do dużego salonu kąpielowego z obszerną kabiną przyścienną lub wolno stojącą doskonale nadają się brodziki supercienkie, takie, że praktycznie wtapiają się podłogę, a ich idealnie gładka powierzchnia (bez fug, a podłoga z płytek ceramicznych zwykle je ma) jest łatwa do czyszczenia. Często można dobrać taki brodzik do koloru płytek na podłodze.

W przypadku gdy mamy kabinę prysznicową we wnęce albo przyścienną typu walk-in można zrezygnować z brodzika w ogóle, a wtedy przydają się nowoczesne estetyczne odpływy. Jest ich kilka rodzajów. Odpływy liniowe  montuje się na poziomie podłogi. Robione są z wysokiej klasy materiałów (stal szlachetna i bezpieczne szkło, wersje matowe albo błyszczące), więc nie są tylko zwykłą barierą między natryskiem a przestrzenią łazienki, ale rodzajem elementu wystroju. Zapewniają skuteczne odprowadzanie nawet zwiększonej ilości wody. Taką rynnę odpływową można umieścić zarówno przy wejściu, w centralnej części, jak i na ścianie prysznica. Producenci proponują również efektowne kwadratowe oraz okrągłe kratki i odpływy narożne do pryszniców z podłogowym odpływem. Odpływy narożne (bywają w kształcie ćwiartki koła lub trójkąta) stają się niemal niewidoczne. Najczęściej umieszcza się je poza obszarem wchodzenia pod prysznic, a woda spływa w najkorzystniejszym kierunku.

Kabina prysznicowa w aranżacji łazienki - galeria inspiracji

Kabiny prysznicowe i natryski nietypowe

Ich inność polega przede wszystkim na konstrukcji. Można do nich zaliczyć modele kabin prysznicowych Walk-In, a te mają najczęściej ściankę z przodu i nie potrzebują drzwi. Konstrukcja tego typu kabiny prysznicowej jest rodzajem systemu modułowego. Składa się z tafli transparentnego szkła hartowanego o grubości 8 mm i wsporników oraz profili mocujących. Taka kabina może mieć jedną lub dwie ścianki stałe oraz wejście z jednej lub z dwóch stron. Z założenia nie mają typowych drzwi. Są też modele kabin prysznicowych ze szkła giętego. Idealnym rozwiązaniem jest w tym przypadku instalacja takiej kabiny bezpośrednio na podłodze z wbudowanym w nią odpływem liniowym albo kratką.

Nietypowe kabiny prysznicowe to również natryski urządzane we wnękach, które potrzebują wyłącznie drzwi lub zasłon prysznicowych. Wspomnieć trzeba również o wannach ze specjalnymi parawanami. Natryski urządzane we wnękach łazienkowych także nie potrzebują drzwi, (choć te są dla nich dostępne i to w różnych wymiarach) ani brodzików. Szklaną taflę można spokojnie zastąpić oryginalną kotarą prysznicową dobraną do kolorystyki łazienki. A zamiast brodzika wystarczy ozdobny odpływ. Nie trzeba dodawać, że jest to rozwiązanie zdecydowanie tańsze.

Parawany nawannowe sprawdzają się w małych łazienkach, w których jest wanna, ale kabina się już nie zmieści. Montuje się je na wannach w okolicach baterii wannowo-prysznicowej. Kształt wanny nie ma znaczenia, lepiej jest jednak, by stała przy ścianie, a najlepiej – w narożniku. Parawany nawannowe robione są zwykle ze szkła hartowanego. Mogą być jedno-, dwu-, trzy-, a nawet wieloelementowe, zamykające wannę i tworzące z niej rodzaj kabiny.

Najpiękniejsze aranżacje łazienki: GALERIE ZDJĘĆ

Aranżacja wąskiej łazienki w stylu orientalnym
Nasi Partnerzy polecają