Metamorfoza wnętrza na lato: kreatywny wystrój w rytmie natury

Metamorfoza wnętrza na lato: kreatywny wystrój w rytmie natury
fot: Marimekko materiały prasowe zobacz galerię

Wiosna i lato to świetny czas, by przeprowadzić mniejszą lub większą metamorfozę wnętrza. Warto żyć w rytmie natury i korzystać z jej sezonowych dobrodziejstw, przystrajając dom. A że przyroda nie przepada za symetrią, możemy dać się porwać dekoratorskiej fantazji.

Gdyby natura uznała, że najwyższym dobrem jest doskonałość, bylibyśmy nieznośnie proporcjonalni, symetryczni i przewidywalni. Wszystko od linijki, wszyscy do kompletu. Jak dobrze, że chciała inaczej. I ciągle nam o tym przypomina.

Wystrój inspirowany światem przyrody

A może doskonałość stworzenia polega właśnie na tym, że przy urządzaniu miejsc własnych, osobistych umiemy odejść od schematów i kompletów niczym jazzujący muzycy. Nagle – na zew fantazji – sięgamy do różnych motywów i łączymy je ze sobą zgodnie z tym, co nam w duszy gra. Jak w tym przypadku. Duszy granie jest na stołach, które w rysunku słojów zawarły prawdę o tym, że pochodzą z lasu, ale pamiętają też wióry opadające miękko na buty stolarza. Zawiera się w kwiatach, ziołach, a nawet zwykłych gałązkach, które zdobią uwolnione od przymusu prezentowania się jak kompania honorowa wojska. W wiklinowych splotach – algorytmu tych zawijasów nie zrozumiałby najbardziej inteligentny komputer. W lnianych serwetach i obrusach pogniecionych jak obłoki na wiosennym niebie. Pieczywie rozrywanym, gdy jeszcze gorące. No i w szkle oraz ceramice – kształtowanych oddechem i dłonią...

Metamorfoza wnętrza na lato: daj się porwać fantazji

Równość i symetrię pozostawmy filozofom, którzy na bazie tej idei stworzyli najbardziej nieżyciowe (a nawet wrogie życiu) systemy. A tutaj rytm i dynamika życia są wartościami samymi w sobie. Nawet jeśli po takim akcie tworzenia najdzie nas pokusa, żeby wrócić do symetrycznego, gładkiego, równego i uporządkowanego, do melodii, które nam się podobają, bo już kiedyś je słyszeliśmy, nie szkodzi. Potraktujmy ten wybuch fantazji jak święto duszy grania!

cover
Dobre Wnętrze

Marzeniami lato się zaczyna... Kto nie chciałby teraz spacerować po plaży nad oceanem albo zasiąść na tarasie i patrzeć w dal? Wybieramy się na wakacje dla ciała i jaźni. Rozmarzcie się z nami!

Wnętrza na lato: inspirujące GALERIE ZDJĘĆ

Niech klimat słonecznych dni zagości także we wnętrzach. Może to być wystrój sezonowy albo na dłużej – by zimą przypominał o lecie. A jak to zrobić? Odpowiedzi znajdziesz w galeriach zdjęć.