Biała cegła na ścianie w mieszkaniu. Pomysły na aranżacje wnętrz z białą cegłą

2023-04-18 15:40

Cegła na ścianie we wnętrzu jest trendy! Obok charakterystycznej czerwonej cegły ogromną popularnością cieszy się ta w kolorze białym. Ceglana ściana może pojawić się w pokoju dziennym, kuchni, przedpokoju, a nawet w łazience. Zainspirujcie się naszą galerią. Znajdziecie w niej aż 25 POMYSŁÓW na aranżacje wnętrz z białą cegłą w roli głównej!

Biała cegła na ścianie w mieszkaniu. Pomysły na aranżacje wnętrz z białą cegłą
Autor: serwis prasowy marki Pfleiderer

Spis treści

  1. Do jakich wnętrz pasuje biała cegła na ścianie?
  2. Ceglana ściana: czym zastąpić białą cegłę we wnętrzu?
  3. Cegła w najmodniejszym wydaniu. Te trendy musisz znać! WIDEO
  4. Ceglana ściana: biała cegła w projektach wnętrz
  5. Cegła na ścianie: pomysły na wystrój wnętrz
  6. Cegła na ścianie: z czym łączyć?
  7. Ceglana ściana: biała czy pomalowana?
  8. Cegła na ścianie: wymiary płytek i cegieł
  9.  Biała cegła w mieszkaniu. 25 POMYSŁÓW na aranżacje wnętrz z białą cegłą!
  10. Wnętrza z cegłą na ścianie - GALERIE ZDJĘĆ

Cegła lub płytki imitujące cegłę to doskonałe rozwiązanie na ozdobienie ściany w wybranym przez nas pomieszczeniu. Dzięki takiej aranżacji wnętrze nabiera charakteru. Jeśli nie jesteście fanami mocnych kolorów czy tapet - biała cegła to doskonałe rozwiązanie zarówno dla wielbicieli minimalizmu, jak i fanów ponadczasowej klasyki.

Do jakich wnętrz pasuje biała cegła na ścianie?

Cegła na ścianie w aranżacji wnętrz pojawia się zazwyczaj jako element dekoracyjny na jednej ze ścian w wybranym przez nas pomieszczeniu. Staje się główną ozdobą i przyciąga wzrok. Warto pamiętać, że cegła we wnętrzu nie może zdominować aranżacji, dlatego najczęściej pojawia się jedynie na jednej ścianie bądź jej fragmencie. Zazwyczaj jest to ściana z telewizorem, kominkiem lub z kanapą.

Jeśli chodzi o przedpokój, możemy wybrać dowolnie, na której ścianie ma się znaleźć cegła. Ważne jednak, aby cegła była wyeksponowana, więc nie warto układać jej na powierzchni, na której planujemy dużą zabudowę.

Biała cegła pojawia się również w sypialni. W takiej aranżacji stanowi doskonałe tło dla łóżka.

Ciekawostką jest układanie cegły w łazience. Z racji tego, że jest to pomieszczenie narażone na dużą wilgotność, musimy pamiętać o jej odpowiednim zabiezpieczeniu. Unikajmy układania cegły blisko stref mokrych, czyli przy wannie i umywalce!

Nie przegap: Cegła w łazience w różnych stylach >>>

Cegła na ścianie doskonale sprawdza się we wnętrzach urządzonych w stylu minimalistycznym, loftowym i skandynawskim. Możemy się zdecydować na tego typu dekoracje również w klasycznych wnętrzach, ale warto zastanowić się nad jej kolorem: czy biały faktycznie będzie pasował do aranżacji, czy może lepiej wybrać tradycyjną, czerwoną cegłę.

Ceglana ściana: czym zastąpić białą cegłę we wnętrzu?

Cegłę we wnętrzu możemy zastąpić płytkami imitującymi ten materiał. Jest to doskonała propozycja do mieszkań w bloku, gdzie nie zawsze możemy pozwolić sobie na montaż prawdziwej cegły. Płytki imitujące cegłę nie wymagają fugowania i możemy pomalować je na dowolny kolor, dzięki czemu doskonale komponują się z niemal każdą aranżacją. W galerii prezentujemy Wam przegląd aranżacji wnętrz z białą cegłą w roli głównej!

Cegła w najmodniejszym wydaniu. Te trendy musisz znać! WIDEO

Ceglana ściana: biała cegła w projektach wnętrz

Białe cegły wprowadzają do nowoczesnych projektów wnętrz ciepły i przyjazny klimat. Ściana działowa starannie wymurowana z cegieł pomalowanych na biało może być naturalną ozdobą każdego pomieszczenia. Podobny w dekoracji ścian ceglany efekt można uzyskać, pokrywając zwykłą ścianę klinkierową okładziną, która imituje prawdziwe cegły. Okładziny przypominające wyglądem cegły to świetny sposób na dekoracje ścian, którym nadają wyrazistą fakturę. 

Zobacz też: Dekoracje ścian - 18 modnych rozwiązań >>>

Projekt wnętrz często uwzględnia okładzinę z płytek imitujących cegłę - która tworzy wyraźny graficzny wzór we wnętrzu, dzięki temu jest świetnym pomysłem na dekorację ścian. Białe cegły, zachowując nowoczesną stylistykę wnętrza, w interesujący sposób urozmaicą jego wystrój. Płytki cegłopodobne z fugą są cenione ze względu na podobieństwo do prawdziwych cegieł, a także prosty montaż. Nie wymaga on fugowania, a zatem pozwala uniknąć żmudnego procesu wypełniania szczelin, dokonywania pomiarów, wstawiania krzyżyków. Nie musimy się też martwić, że pobrudzimy płytki zaprawą ani że niewłaściwe wykonanie lub źle dobrana barwa fugi zepsują efekt estetyczny dekoracyjnej ściany.

Nie przegap: Salon - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Płytki imitujące cegły są dostępne w kolorze białym, jednak można nadać im dowolny odcień za pomocą zwykłej farby do ścian. Wystarczy jedna warstwa preparatu, należy jednak dobrze go wcierać pędzlem w strukturę płytki. W projektach wnętrz gipsowe płytki cegłopodobne stają się coraz bardziej popularnym sposobem wykończenia ścian. Takie ceglane ściany pojawiają się nie tylko w aranżacji wnętrz tradycyjnych, których dekoracją często są mury ceglane, lecz także we wnętrzach nowoczesnych - umiejętnie dobrana okładzina z cegieł pomoże ożywić wystrój wnętrza, ocieplić, nadać mu wyrazisty charakter.

Cegła na ścianie: pomysły na wystrój wnętrz

Opracowując projekt wnętrz, pamiętajmy, że płytkami imitującymi cegły w białym kolorze można pokryć jedną ze ścian w pokoju dziennym, podkreślając w ten sposób jej wyjątkowe znaczenie. W nowoczesnych aranżacjach wnętrz wykorzystujących monochromatyczne zestawienia bieli i czerni ściany wykończone białymi cegłami są dopełnieniem aranżacji. Wyrazista, nieregularna powierzchnia takiej dekoracyjnej ceglanej ściany sprawia, że okładzina przełamuje gładkość ścian oraz podłogi. Cegły we wnętrzu wnoszą też nieco ciepła i przytulności do chłodnych aranżacji. Jeśli płytki imitujace cegły pokrywają całą ścianę od podłogi aż po sufit, mogą stać się najbardziej dekoracyjnym elementem wystroju pokoju, a jednak nie zdominują wnętrza. Biała barwa dodaje cegłom lekkości i elegancji. Może też stanowić przeciwwagę dla innych - sprawiających wrażenie solidnych - okładzin.

Zobacz też: Kuchnia - galerie wnętrz >>>

Cegła na ścianie: z czym łączyć?

Naturalnie chropowata cegła na ścianie będzie pięknie podkreślona przez zastosowanie kontrastowo gładkich powierzchni, czyli szkła, metalu czy drewna. Dlatego dobrym miejscem dla cegły jest kuchnia, w której znajdują się szafki z frontami szklanymi lub z lakierowanego MDF-u. Podobny efekt osiągniemy w łazience, gdzie cegła na ścianie spotyka się z gładką, błyszczącą białą ceramiką i lustrami. Dopełnieniem takiej aranżacji powinno być dokładnie przemyślane oświetlenie punktowe wydobywające i podkreślające wszelkie nierówności naturalnej cegły. Dlatego jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami mieszkania w kamienicy lub postindustialnego loftu, warto zastanowić się nad wykorzystaniem cegły.

Ceglana ściana: biała czy pomalowana?

Cegła na ścianie pomalowana na biało zaskakująco dobrze wygląda we wnętrzach w stylu glamour. Jej chropowatość i niedoskonałość podkreślają się nawzajem z gładkimi i lśniącymi powierzchniami lamp oraz mebli. Cegła pomalowana farbą jest milsza w dotyku i dlatego jest częściej stosowana w sypialniach, a nawet w pokojach dziecięcych. Cegła malowana na beżowo lub cegła klinkierowa w neutralnym kolorze znakomicie odnajduje się we wnętrzach klasycznych. Zarówno cegła pomalowana, jak i cegła naturalna pasują do wnętrz retro, dając bardzo ciekawe zestawienia kolorystyczne. Cegła naturalna „lubi” czarno-białe fotografie, a cegła malowana na biało barwne reprodukcje, np. artystów popartowych.

Cegła na ścianie: wymiary płytek i cegieł

Pełnowymiarowa cegła ma 12 cm szerokości, cegła połówkowa – 5,5 cm. Cegły tak zwane licowe lub okładzinowe mają 6-8 cm grubości. Natomiast płytki imitując cegły we wnętrzu, w zależności od producenta, mają zróżnicowane wymiary – od 7,4, 10, 13 mm do najgrubszych 20- i 23-milimetrowych. Bardzo efektowne i chętnie stosowane ostatnio w dekoracji ścian są płytki ceglane formowane ręcznie. Naśladują stare cegły, mają nierówną powierzchnię i niejednolitą barwę. Są nieco bardziej wrażliwe na wilgoć niż płytki klinkierowe. Ich nasiąkliwość wynosi kilkanaście procent, natomiast maksymalna nasiąkliwość klinkieru to 6%.

 Biała cegła w mieszkaniu. 25 POMYSŁÓW na aranżacje wnętrz z białą cegłą!

Wnętrza z cegłą na ścianie - GALERIE ZDJĘĆ

Inspiracje z prawdziwych wnętrz, w których zastosowano cegły na ścianie. Pomysły na aranżacje z cegłą w stylu nowoczesnym i industrialnym, w stylu klasycznym, rustykalnym czy skandynawskim.

Ceglane ściany we wnętrzach. Płytki ścienne jak stare cegły