Projekt wnętrz loftu dla młodego studenta

Projekt wnętrz loftu dla młodego studenta
fot: Vasco Art zobacz galerię

Projekt wnętrz mieszkania w stylu vintage, w starym lofcie, powstał w pracowni Lokal Studio. Architekt Magdalena Załoga inspiracji szukała w przemysłowej okolicy, w której zlokalizowany jest budynek. Właściciel – młody, energiczny student miał tylko sprecyzowany plan, jak powinna wyglądać łazienka oraz zależało mu na jak najbardziej neutralnej palecie kolorystycznej. Zobaczcie nagrodzony projekt wnętrz w 11 edycji konkursu VASCO Integracja 2017!

Projekt wnętrz loftu dla młodego studenta powstał w pracowni Lokal Studio, należącej do architekt Magdaleny Załogi. Inspiracje czerpała z okolicy, w której usytuowany jest budynek oraz w detalach charakterystycznych dla starych fabryk: czarnych, żebrowanych grzejnikach i stalowych konstrukcjach. Odkrycie oryginalnego betonowego sufitu nie tylko sprawiło, że wnętrze nabrało stylu ale stało się wyższe. Dzieki temu możliwe było wydzielenie sypialni na antresoli. Neutralna kolorystyka, na której zależało właścicielowi stała się tłem dla czarnych, charakterystycznych detali.

Salon z kuchnią w kolorach neutralnych

Strefę dzienną loftu stanowi otwarta przestrzeń salonu z kuchnią oraz łazienka. Po zdemontowaniu płyt kartonowo – gipsowych położonych przez dewelopera  pod sufitem, odkryto charakterystyczny dla loftów betonowy sufit. Jednym z założeń projektu wnętrz było poruszanie w ramach kolorów neutralnych. Są tu więc kolory biały, szary i czarny uzupełnione naturalnym drewnem. Szara ściana stała się świetnym tłem dla prostokątnych, białych płytek i czarnych szafek kuchennych. Wyspa kuchenna z przedłużonym blatem pełni rolę stołu i miejsca do pracy.  Mocnym akcentem podkreślającym  styl vintage są żebrowe grzejniki w kolorze czarnym. Jasne drewno, z którego wykonano blat kuchenny ociepla optycznie industrialną aranżację. Również podłoga z szerokich, drewnianych desek sprawia, że aranżacja loftu jest przyjazna i domowa. Jedynym akcentem kolorystycznym, który przemyciła architekta jest wolnostojąca lodówka w kolorze miętowym. Nowoczesna szara sofa, fotel w stylu chesterfield oraz przeskalowane lustro - powiększające optycznie przestrzeń, tworzą strefę wypoczynkową w przestrzeni dziennej.

Czytaj też: Kuchnia w stylu industrialnym otwarta na salon

Sypialnia  na antresoli

Po zdemontowaniu założonych przez dewelopera sufitów, z płyty kartonowo – gipsowej, pojawił się charakterystyczny dla industrialnych przestrzeni betonowy sufit. Wnętrze zyskało nie tylko styl ale i wysokość, dzięki czemu możliwe było zbudowanie antresoli opartej na stalowej konstrukcji.  Powstało idealne miejsce na urządzenie sypialni. Rolę łóżka pełni drewniany podest w szufladami do przechowywania.

Czytaj też: Antresola w mieszkaniu, czyli jak wykorzystać wyjątkową wysokość wnętrza

 

Sypialnia w stylu vintage
fot: Vasco Art

Aranżacja łazienki w stylu vintage

Właściciel mieszkania zgłosił się do architekt Magdaleny Załogi z wstępnym pomysłem na urządzenie łazienki. Białe płytki w stylu "metro" i czarne meble świetnie definiują styl vinatge. Industrialny charakter podkreślają czarne fugi, baterie, przyciski, haczyki oraz żeberkowy, pokryty warstwą matowego lakieru grzejnik.

Łazienka w stylu vintage
fot: Vasco Art