Radzimy JAK URZĄDZIĆ MAŁY POKÓJ. Ładny pokój dzienny GALERIA

Radzimy JAK URZĄDZIĆ MAŁY POKÓJ. Ładny pokój dzienny GALERIA
fot: Konrad Kalbarczyk zobacz galerię

Zastanawiasz się, jak urządzić mały pokój? Skorzystaj z naszych podopowiedzi, które pomogą stworzyć ładny pokój dzienny. Zobacz, jakie są najczęstsze błędy, ktore popełniamy urządzając mały pokój. Pokój dzienny GALERIA i ciekawe inspiracje!

Podstawowa zasada w małym pokoju to porządek. Nic tak nie zmniejsza optycznie wnętrza i nie przytłacza, jak pokój dzienny zagracony zbędnymi meblami i dodatkami. W małym pokoju zostawmy tylko te przedmioty i dekoracje, które wyjątkowo lubimy, i które pasują do wystroju wnętrza. Zastanawiając się, jak urządzić pokój dzienny, najpierw pomyśl o uporządkowaniu wnętrza.

Mały pokój: jak urządzić?

W małym pokoju sprawdzą się meble wielofunkcyjne, czyli takie, które mają więcej niż jedno przeznaczenie. Rozkładana sofa, która posłuży w razie potrzeby za sypialnię, czy pufy, do wnętrza których można schować prasę lub dodatkowe koce – przydadzą się podczas urządzania pokoju dziennego.

Jak urządzić mały pokój? Przede wszystkim spróbujmy go optycznie powiększyć. Sprawdzoną metodą w aranżacji małych wnętrz są jasne kolory – zarówno jako kolory ścian, jak i mebli. Pokój dzienny z białym sufitem wyda się wyższy, a jasne ściany powiększą dodatkowo przestrzeń. Jeśli chcemy zastosować mocniejszy kolor na ścianach, umieśćmy go raczej tylko na jednej ścianie. Ciemne ściany w małym pokoju przytłoczą go i optycznie pomniejszą.

Urządzając mały pokój pamiętajmy, aby nie stawiać w nim dużych, ciężkich mebli. Meble lekkie i niskie sprawią wrażenie, że pokój dzienny wyda się większy. Jeszcze bardziej uporządkujemy przestrzeń, jeśli wybierzemy meble o podobnej wysokości.

Pokój dzienny: optyczne triki

Ciekawym pomysłem do małego pokoju mogą być lustra – trzeba je jednak umiejętnie stosować, bo inaczej podzielą przestrzeń małego wnętrza. W pokoju dziennym sprawdzą się duże tafle, które mogą odbijać symetryczne przedmioty we wnętrzu, dzięki czemu podwoją przestrzeń.

Dobrym rozwiązaniem w małym pokoju będzie także pojemna zabudowa na jednej ze ścian – cała ściana,  która zabudujemy schowkami i szafkami, ułatwi przechowywanie. Jest jeden warunek – fronty zabudowy powinny być gładkie, w jednolitym jasnym kolorze i bez uchwytów. Dzięki temu pojemna zabudowa płynnie wtopi się w styl w jakim urządzimy mały pokój dzienny.

Komentarze (9)