Boże Narodzenie: dekoracja stołu, czyli nakrywamy do świąt

Boże Narodzenie: dekoracja stołu, czyli nakrywamy do świąt
fot: Mariusz Bykowski zobacz galerię

Najpiękniejsze są przygotowania do świąt. Oprócz strojenia choinki ważnym elementem jest dekoracja stołu. Zobacz świąteczne dekoracje i przygotuj prawdziwą, rodzinną wigilię. Nawet najpyszniejsze potrawy potrzebują ładniej oprawy. Zobacz pomysły, jak udekorować stół na święta i jakie wybrać świąteczne ozdoby. Galeria zdjęć.

Przemyślane przygotowania do świąt, dekoracje świąteczne wybierane niespiesznie pozwalają cieszyć się wyjątkowymi chwilami dłużej, niż przewiduje to kalendarz. Nic nie usprawiedliwia chaotycznych starań tuż przed Wigilią. Czy nie szkoda okazji do fantastycznej zabawy w świąteczne dekoracje wnętrz. Dodawanie blasku i stylu wnętrzom na Boże Narodzenie to ogromna przyjemność. Zadbaj o wigilijny stół, oprócz tradycyjnych świątecznych potraw przygotuj piękne nakrycie.

Sztuka dekoracji stołu na święta

Na eleganckim, świątecznym stole może dominować biały obrus i piękna porcelana. Niech błyszczy przejrzyste szkło kieliszków i wypolerowana stal sztućców. Świąteczne dekoracje stołu mogą stanowić bombki, stroiki, świece, orzechy czy gałązki igliwia. Ułożone na obrusie, obok talerzy sprawią, że stół nabierze świątecznego blasku. Drobne świąteczne ozdoby idealnie nadają się do stworzenia wigilijnego klimatu. Obmyślając dekoracje stołu na święta, pamiętaj że ważne jest wszystko: od spinek do serwetek, przez podkładki pod nakrycia, na sztućcach i talerzach kończąc. Pomysłową ozdobą świątecznego stołu mogą być oryginalne drewniane podpórki pod wizytówki. Aby nakrycie stołu było efektowne i eleganckie, pamiętajmy że wszystkie elementy zastawy oraz dekoracji świątecznych muszą do siebie pasować. Nawet jeśli nie mamy jednej zastawy, możemy umiejętnie połączyć kilka kompletów naczyń, ale muszą one do siebie pasować. Ważne jest, aby nie nakrywać do świątecznego stołu w pośpiechu, tuż przed przybyciem gości. Sprzyja to bowiem stołowemu chaosowi – nic nie będzie do siebie pasowało, a nakrycie stołu będzie nieeleganckie. A przecież pierwsze wrażenie jest bardzo ważne.

Dekoracja stołu
fot: Materiały prasowe firm Stara książka kucharska, brulion z zapiskami, pamiętnik lub listy z przeszłości. Takie przedmioty współtworzą klimat świątecznej dekoracji całego domu. Dobrym kontrastowym uzupełnieniem wiekowych przedmiotów są współczesne ozdoby świąteczne. Małych rzeczy, które potrafią cieszyć oko, nie powinno być jednak zbyt wiele (Fot. Tesco).
Komentarze (0)