Salonowe trendy na ściany i podłogi 2016

2016-08-29 20:59

Tegoroczne trendy wnętrzarskie pokazują, iż podejmując się aranżacji salonu i przylegającego do niego tarasu, powinniśmy postawić na oryginalność i naturalność. Odchodzenie od schematów i konwencji w urządzaniu przestrzeni dotyczy także wystroju ścian i podłóg. Wygląd tych powierzchni zaczyna odgrywać coraz większą rolę w mieszkaniach, stając się nierzadko ich głównym składnikiem dekoracyjnym.

Spis treści

  1. Pomysł na ściany w salonie: trendy 2016
  2. Pomysł na ściany w salonie: jak łączyć trendy?
  3. Pomysł na ściany w salonie: wersje betonu na ścianie

Koncepcja urządzania ścian i - w szczególności - posadzek w taki sposób, by stanowiły one jedynie tło dla wyposażenia mieszkania, odchodzi powoli do lamusa. Odpowiednio zagospodarowane i urządzone powierzchnie potrafią stać się głównym składnikiem wyróżniającym każde wnętrze. Chcąc postawić na takie rozwiązania, warto sięgnąć po oryginalne pomysły – zabawa nietypowymi zestawieniami bardzo modnych geometrycznych wzorów, różnorodnych kolorów, struktur czy stylów choć trudna, potrafi dać naprawdę efektowne rezultaty.

Pomysł na ściany w salonie: trendy 2016

By podążać za trendami, stawiamy na wyjątkowe i naturalne faktury ścian, a to, co gładkie, zastępujemy lub łączymy z nietypowymi, bo szorstkimi strukturami. Materiały chropowate i nieobrobione – cegła, kamień, drewno czy wciąż bardzo modny beton – stają się popularnymi naturalnymi towarzyszami powierzchni jednolitych. Połączenie gładkiej podłogi lub ściany z powierzchnią szorstką spotykamy w różnych zestawieniach: w obrębie tych samych (beton) lub różnych materiałów (beton, cegła, drewno). W urządzaniu salonu, a co za tym idzie, zagospodarowywaniu podłóg lub ścian, coraz ważniejsze staje się stawianie na oryginalność. Zastosowanie wyjątkowych mebli lub płaszczyzn ścian i podłóg pokrytych wyróżniającymi się naturalnymi materiałami to tendencja wciąż rosnąca i wskazująca na naszą potrzebę indywidualności i niechęci do unifikacji. Ciekawym tegorocznym trendem jest również coraz częstsze przenikanie się dwóch stref - salonu i ogrodu/tarasu. Przestrzenie te niejako łączą się – zanika między nimi granica, ogród wkracza do domu poprzez roślinność czy zastosowanie tych samych materiałów, wnętrza przesuwają się na tarasy, stają się kolejnymi pomieszczeniami domu – wyposaża się je pieczołowicie w odpowiednie meble, dodatki, posadzki, dodatki, kominki, grille…

Pomysł na ściany w salonie: jak łączyć trendy?

Łączenie wszystkich trendów na jednej przestrzeni salonu jest z różnych względów niemożliwe, istnieją jednak rozwiązania, które pozwalają zaspokoić potrzeby chcących podążać za większością z nich. Jednym z nich jest beton architektoniczny, materiał, który łączy w sobie naturalność, surowość, oryginalność i możliwość unifikacji wnętrz. Dlaczego?

Pomysł na ściany w salonie: wersje betonu na ścianie

Po pierwsze – beton to materiał uniwersalny – pozwala na łączenie go z różnorodnymi kolorami, materiałami i strukturami. Może być gładki – elegancki, wysublimowany i satynowy - a co za tym idzie, świetnie wyglądać na podłodze i ścianie jako alternatywa kafelek czy paneli. Można go też wykorzystać w wersjach szorstkich, pełnych naturalnych porów i raków. Betonowe płyty dają możliwość zagospodarowania całej płaszczyzny posadzek, tworzenia różnych mozaik czy struktur, umiejętne ich zastosowanie sprawdzi się w wielu stylach – doskonale odnajdą się w kontrastowych zestawieniach z drewnem (panele, deski), miękkim dywanem (coraz modniejszym w tym sezonie), cegłą na ścianie. Jego surowość i odcienie szarości idealnie współgrają z popularnym stylem loftowym oraz z będącą na topie pastelową kolorystyką. Beton jest materiałem, który idealnie nadaje się też dla wszystkich chcących zacierać granice między domem i ogrodem. Odporny na oddziaływanie warunków atmosferycznych doskonale sprawdzi się jako okładzina czy materiał na meble i na zewnątrz, i  we wnętrzach pomieszczeń! Użyty na ścianach i posadzkach stanie się spoiwem unifikującym, pozwalającym na wzajemne przenikanie się obu przestrzeni. Betonowe płyty dają też możliwość wprowadzenia do wnętrz, ogrodów i na tarasy trendów popularnych wśród architektów i stosowanych w przestrzeni publicznej – wykorzystania na ścianach modnego efektu rdzy bez użycia stali kortenowskiej!  Pozwala na osiąganie zaskakujących oryginalnością rezultatów aranżacyjnych, a co za tym idzie, wpisuje się w tak modną indywidualizację pomieszczeń. Jak widać, beton architektoniczny to materiał wszechstronny, który nie tylko wciąż jest trendy, ale także także doskonale się w nie wpisuje.

Więcej o betonie architektonicznym na www.modernline.info.pl

Nasi Partnerzy polecają