Aranżacje sypialni: dodatki do domu czyli toaletka na Dzień Matki

Toaletka jest miłym akcentem w aranżacji sypialni. Większość mam i pań domu marzy o miejscu tylko dla siebie, gdzie może miło zacząć każdy dzień. Toaletką może stać się nawet ładnie zaaranżowany blat komody lub sekretarzyka. Do zaaranżowania toaletki w sypialni potrzebne są tak naprawdę trzy rzeczy: trochę miejsca, mały mebel z blatem, lustro i światło. Reszta sama się ułoży…

Toaletka jest marzeniem większości kobiet. Szczęściarom udało się zrealizować marzenie, mają już w domu miejsce tylko dla siebie, a aranżacja sypialni lub łazienki stała się bogatsza o piękny mebelek. Niektóre ciągle jeszcze marzą o tej odrobinie luksusu. Bo ciągle jest coś ważniejszego do zrobienia albo do kupienia. Może Dzień Matki okaże się dobrą okazją  na spełnienie jej marzenia? Może pełnić wąska konsola – gotowa lub zrobiona samodzielnie z blatu ze starego drewna wspartego na dwóch kozłach lub kutych nogach od maszyny do szycia. Możemy też po cichu zaaranżować toaletkę na blacie komody, która już znajduje się w sypialni. Zobaczcie, jak bez wielkich rewolucji w aranżacji sypialni i niewielkim nakładem kosztów wyczarować toaletkę dla mamy. Żeby przygotować ten oryginalny prezent na Dzień Matki wykorzystajcie czas kiedy jest w pracy lub poproście przyjaciółkę o zorganizowanie wspólnego wyjścia, a przygotowanie niespodzianki przebiegnie spokojnie i toaletka będzie dopracowana w każdym szczególe.

Jak szybko zaaranzować toaletkę w sypialni?

Toaletka, jako mały mebel nie potrzebuje wiele miejsca. Wystarczy tyle, ile zajmuje przeciętna komoda, plus dodatkowe miejsce na siedzisko - taboret, lekkie krzesło lub puf. Wąski blat może być wsparty na kozłach, na żeliwnym stelażu maszyny do szycia, cegłach... Ciekawą toaletką może okazać się tafla szkła wsparta na dwóch stosach ulubionych czasopism – długo zbierana kolekcja zyska konkretne przeznaczenie! Toaletką może też być zwykła półka, montowana na niewidocznych wspornikach wpuszczanych w ścianę. Jeśli kupujemy gotową konsolę zwróćmy uwagę czy jest wyposażona w szuflady, które pomogą utrzymać porządek na blacie. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze lustra, pojemników do przechowywania drobnych kosmetyków, jeśli konsola nie ma szuflad, oraz lampki, która umożliwi perfekcyjny makijaż wieczorem. Jeśli toaletka ma być prezentem dla mamy, postawmy na niej ramkę z rodzinnym zdjęciem, wazon z bukietem kwiatów lub ulubioną roślinę doniczkową.

Czytaj też: Toaletka, mebel dla każdej kobiety. Poradnik jak wybrac toaletkę

Pomysł na toaletkę w sypialni
fot: LUUMO

Toaletka: z istniejącej komody lub konsoli

Jeśli w sypialni mamy, nie ma miejsca na postawienie dodatkowego mebelka, a jest komoda, konsola  lub sekretarzyk wykorzystajmy powierzchnię blatu do aranżacji toaletki. Wystarczy jeśli powiesimy nad meblem ładne lustro, nan blacie postawimy ładny pojemnik na kosmetyki i naczynie do którego można włożyć pędzle, długie kredki czy tusz do rzęs. Jeśli wystarczy miejsca, miłym akcentem będą świeże kwiaty. W tym dniu mama doceni je szczególnie. Nie zapomnijcie o oswietleniu - lampie stołowej lub podłogowej. Ważne by wszystkie wykorzystane dodatki stylistycznie pasowały do aranżacji sypialni.

Minimalistyczna toaletka
camera

Oryginalna toaletka do sypialni INSPIRACJE

LISTA ZAKUPÓW

Toaletka do sypialni i łazienki
camera

Toaletka do sypialni: galeria zdjęć

LISTA ZAKUPÓW

Autor: Monika Czerwińska-Konarska