Decoupage krok po kroku. DEKUPAŻ: jak naklejać serwetki

Decoupage krok po kroku. DEKUPAŻ: jak naklejać serwetki
fot: Photos.com Technikę decoupage'u można stosować na różnych powierzchniach, m.in. na drewnie, kartonie, sklejce. zobacz galerię

Decoupage to dość prosta technika zdobienia przedmiotów. W cyklu decoupage krok po kroku objaśniamy naklejanie serwetek. Wybór serwetek do decoupage'u jest ogromny, a ich przyklejanie proste. Techniki dekoracyjnej - decoupage (dekupaż) - polegają na przyklejaniu na dowolnym przedmiocie motywów z papieru.

decoupage-zdjęcia
fot: Photos.com Technikę decoupage'u można stosować na różnych powierzchniach, m.in. na drewnie, kartonie, sklejce.

Osób zafascynowanych decoupage'em przybywa. Decoupage to prosta technika zdobienia przedmiotów z drewna, szkła, czy porcelany. Nie trzeba mieć umiejętności plastycznych, by tworzyć piękne motywy. Technika decoupage'u pozwala wykorzystać gotowe wzory, czyli serwetki lub specjalne papiery do decoupage'u. W sklepach plastycznych można kupić serwetki do decoupage'u. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z decoupage'em wybierz drewno, jest to materiał na którym łatwo się pracuje. Podpowiadamy: jak naklejać serwetki.

Decoupage krok po kroku: jak przyklejać serwetki

Naklejanie serwetki nie jest trudne. Najpierw przedmiot, który chcemy ozdobić decoupage'em malujemy, np. farbą akrylową, która nadaje się do bezpośredniego pokrywania kartonu i drewna. Starannie wycinamy motyw serwetki, który chcemy nakleić. Jeśli używamy zwykłych serwetek, odrzucamy spodnie warstwy, zostawiamy tylko tę na której widnieje grafika. Trzeba zaopatrzyć w specjalny klej do decoupage'u. Obrazek przyklejamy do powierzchni, smarując go klejem, który jednocześnie przykleja i chroni też serwetkę (smarujemy wierzch serwetki). Potem stosujemy kolejne etapy: np. możemy sepcjalnym preparatem - lakierem do spękań - pokryć cały przedmiot. Czasami ciekawy efekt przynosi też zamiast wycinania wydzieranie motywu z serwetki.

Autor: Redakcja
Komentarze (4)