Malowanie ścian: powrót wzorów malowanych farbą na ścianie ZRÓB TO SAM

Malowanie ścian: powrót wzorów malowanych farbą na ścianie ZRÓB TO SAM
fot: agencjafree/living4media

Jeśli znudziły Wam się gładkie ściany i lubicie styl retro, pomyślcie o wzorach. Dobrym i niedrogim pomysłem na malowanie ścian, są wzory nanoszone dekoracyjnym wałkiem! Zobaczcie jak KROK PO KROKU wykonać prosty wałek do dekoracyjnego malowania ścian!

Malowanie ścian: jak malować ściany z wzorem?

Malowanie wzorów na ścianach przy pomocy farby i szablonu było jeszcze kilka dekad temu bardzo popularnym  sposobem wystroju wnętrz. Ściany wykończone opaskami z wzorem palmety, festonu, girlandy czy liści akantu  były elementem obowiązkowym dekoracji wnętrz w latach 50-tych i 60-tych. Wzory z czasem ewoluowały i zaczęły pokrywać całe ściany. Umożliwiły to wałki dekoracyjne, dzięki którym łatwo można było równo pokryć wzorem nawet dużą powierzchnię. Ich popularność w pewnym momencie przebiła tapety, które choć piękne, były dużo droższe i trudniejsze do wymiany. Jeśli tęsknisz do wzorów na ścianach, możesz w łatwy sposób do nich powrócić! Sprawdź jak domowym sposobem skonstruować narzędzie do malowania wzorów na ścianie! Wybierz własny wzór, bądź skorzystaj z naszego!

Wzory na ścianach i nie tylko...

Wzór na ścianie przy pomocy wałka dekoracyjnego, możesz malować różnymi farbami, nawet kredowymi. Tylko na jednej ścianie, całej lub tylko na jej fragmencie w formie bordiury lub pionowego paska. Możesz też wzorami pokryć wszystkie ściany. Obowiązują tu podobne zasady jak przy dobieraniu wzorów na tapetach - im wzór drobniejszy tym większą powierzchnię może zająć. Używając farb kredowych i dekoracyjnego wałka możesz także malować tkaniny na zasłony, poduszki czy obrusy!

Czytaj też: malowanie zasłon. Wzory na zasłonie ZRÓB TO SAM

Autor: Agnieszka Zawadzka