Każdy wypoczywa nieco inaczej. Dlatego marka VOX w swojej ofercie proponuje zarówno meble tapicerowane z funkcją spania, jak i małe sofy, fotele, pufy, a nawet łóżka tapicerowane. Dodatkowo niemal wszystkie modele mebli tapicerowanych VOX są dostępne w kilkudziesięciu rodzajach i kolorach tkanin. Pełen wzornik znajduje się w każdym salonie VOX z ofertą mebli, a kompletna oferta mebli tapicerowanych dostępna jest na vox.pl.

Dobra tkanina to podstawa

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze tkaniny do mebla tapicerowanego? Powinien to być materiał miły w dotyku, dobrze układający się na meblu. Absolutnie nie może się na nim odkształcać ani marszczyć.

Odnalezienie wszystkich tych cech w tkaninie, która będzie atrakcyjna cenowo, jest niełatwe. Warto więc szukać takich, które są mieszanką włókien naturalnych (takich jak np. bawełna, len) i włókien sztucznych (np. wiskoza). Te drugie sprawią, że tkanina nie będzie się odkształcać i będzie łatwiejsza w konserwacji – doradza Małgorzata Bernady, ekspert marki VOX.

Jeśli w domu mamy czworonoga, warto wybrać tkaninę z dodatkowymi apreturami, czyli powłokami chroniącymi materiał przed zabrudzeniami. Pozwalają one też na częste, miejscowe czyszczenie obicia. Ale najważniejsze w użytkowaniu mebli tapicerowanych jest ich regularne, dokładne odkurzanie.

Kluczowe dodatki

Aby wnętrze było kompletne, w strefie wypoczynku w salonie przydadzą się stoliki kawowe. Wspierają funkcjonalność tej przestrzeni, mogą służyć za miejsce przechowywania podręcznych rzeczy czy też odgrywać rolę dekoracji. Bardzo ważne jest również odpowiednie rozmieszczenie punktów świetlnych oraz dobranie dodatków, dzięki którym wnętrze będzie bardziej przytulne.

Meble tapicerowane – świetny wybór do sypialni

Meble tapicerowane przeważnie towarzyszą nam w salonach. Jednak równie dobrze prezentują się w sypialni. Łóżko tapicerowane pomaga stworzyć niezwykle przytulne i komfortowe miejsce do odpoczynku. Miękkie oparcie pozwala na wygodne siedzenie na łóżku – na przykład podczas lektury przed snem. Na tradycyjnym posłaniu nie jest to tak łatwe w realizacji.

Łóżko tapicerowane to w pewnym sensie spełnienie marzeń z wakacyjnych podróży, kiedy w pokojach hotelowych mieliśmy okazję wypocząć w bardzo wygodnych warunkach. Takie łóżko występuje przeważnie w parze z wygodnym, często wielowarstwowym materacem. Daje to poczucie wyjątkowego komfortu, pozwala się w nim zatopić jak w bezpiecznym gnieździe – ocenia Małgorzata Bernady.

Jedną z ciekawszych propozycji, które pomogą w realizacji tego marzenia, jest łóżko Harmonic marki VOX, zaprojektowane przez Joannę Leciejewską. Szare lub beżowe obicia harmonijnie wkomponują się w wystrój każdej sypialni. Co więcej, łóżko wyposażone jest w ogromny pojemnik, który pomieści przedmioty nawet o dużych gabarytach. Staje się więc idealną pomocą w utrzymaniu porządku w miejscu wypoczynku.